WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie. Znani żegnają mistrza [ZDJĘCIA]

Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie. Znani żegnają mistrza [ZDJĘCIA]

19.10.2016, godz. 15:54
POGRZEB ANDRZEJA WAJDY
POGRZEB ANDRZEJA WAJDY foto:

Na pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie przybyło wiele znanych osób ze świata kultury i polityki. We mszy żałobnej udział wziął między innymi prezydent Andrzej Duda. Reżysera żegnali też m.in.: Wojciech Pszoniak, Jerzy Trela, Anna Dymna, Krzysztof Globisz, Krystyna Janda i wielu innych...

Pogrzeb Andrzeja Wajdy odbył się 19 października 2016 roku w Krakowie. Urna z prochami reżysera została wystawiona w kościele oo. Dominikanów w Krakowie. Hołd Wajdzie złożyć mogli wszyscy przybyli na uroczystość. Wśród żałobników znalazło się wiele znamienitych osób ze świata kultury. Na mszę przybyli również politycy z prezydentem Andrzejem Dudą na czele. Podczas uroczystości w kościele został odczytany list Lecha Wałęsy.

- Andrzej Wajda należał do pokolenia Bronisława Geremka, Tadeusza Mazowieckiego, Władysława Bartoszewskiego, do pokolenia rozumiejącego jak tragiczna może być historia. Proszę przyjąć wyrazy solidarności. Solidarności, bo to słowo dla Wajdy było równie ważne jak dla mnie. Film "Człowiek z marmuru" był początkiem rewolucji, w której sam brał udział. Jestem mu wdzięczny za filmy "Człowiek z żelaza" i za "Wałęsę. Człowieka z nadziei". Na jego filmach wychowały się trzy pokolenia Polaków, w tym ja - czytał słowa Lecha Wałęsy Jerzy Trela.

Na pogrzebie Andrzeja Wajdy obecni byli m.in.: Bronisław Komorowski, Anna Dymna, Andrzej Seweryn, Krzysztof Globisz, Krystyna Janda, Grażyna Torbicka, Bogdan Borusewicz, Agata Buzek, Wojciech Pszoniak, Jerzy Trela.

ZOBACZ: Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie. Dlaczego reżyser wybrał to miejsce?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: