WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Pomóżmy małej Amelce. Ma uszkodzony mózg, ale też szansę na normalne życie

Pomóżmy małej Amelce. Ma uszkodzony mózg, ale też szansę na normalne życie

26.09.2016, godz. 13:43
Pomóżmy małej Amelce. Ma uszkodzony mózg, ale też szansę na normalne życie
Pomóżmy małej Amelce. Ma uszkodzony mózg, ale też szansę na normalne życie foto: Siepomaga.pl

Amelka ma dwa latka i codziennie toczy batalię o swoje życie. Dziewczynka już kilka dni po przyjściu na świat przeżyła kilka intensywnych ataków epilepsji. Jej mózg jest teraz poważnie uszkodzony. Amelka nie umie nawet samodzielnie unieść główki. Potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Możesz pomóc i ty!

U małej Amelki dwa dni po przyjściu na świat doszło do niedotlenienia, które zaważyło na całym jej życiu. Ten brak tlenu spowodował zaburzenia neurologiczne i padaczkę. Napady, które sprawiły, że przez kilka miesięcy Amelka mieszkała w szpitalu. Lekarze rozkładali ręce. Na domiar złego oo pewnym czasie wdała się groźna infekcja - podejrzewano sepsę. Lekarze dobrali leki, które sprawiły, że ataki były coraz rzadsze, w końcu ustały. Padaczka jest pod kontrolą. Niestety, padaczka doprowadziła do pewnych trwałych uszkodzeń mózgu. Rozwój psychoruchowy Amelki jest opóźniony. Nie chodzi, nie siedzi, nawet nie udaje jej się samodzielnie utrzymać główki. Teraz dziewczyna ma 2 latka i każdego dnia walczy o życie.

Pomóc jej może specjalistyczna rehabilitacja, która pomoże jej w przyszłości stanąć na nóżkach. Potrzebne jest prawie 11 tysięcy zł.

Wpłat na rehabilitację dla Amelki można dokonywać za pośrednictwem strony siepomaga.pl.

Zobacz: Dramatyczny apel! Pomóżmy Lence normalnie żyć

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: