WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Tym Irakijczyk z Łodzi MÓGŁ zabić. Co znalazło ABW?

Tym Irakijczyk z Łodzi MÓGŁ zabić. Co znalazło ABW?

25.07.2016, godz. 13:49
ABW
foto: Super Express

Funkcjonariusze ABW w pokoju, który wynajmował Irakijczyk znalazło materiały wybuchowe C4. To mieszanka spoiwa, plastiku oraz heksogenu. W przeszłości dochodziło już do ataków terrorystyczny przy użyciu tych substancji. Co jeszcze ABW znalazło w pokoju 48-latka?

Sensacyjne informacje o tym, że w Łodzi zatrzymano 48-latka, który posiadał materiały wybuchowe zelektryzowały opinię publiczną. Jak się okazało, Irakijczyk posiadał w swoim pokoju w hostelu tzw. materiały C4 (mieszaninę plastiku heksogenu oraz spoiwa).  Jak podaje Dziennik Łódzki, w pokoju, który wynajmował 48-latek znaleziono również zapiski świadczące o tym, że mężczyzna mógł planować przeprowadzenie zamachu. Jak poinformowała łódzka prokuratura, mężczyzna odpowie teraz za posiadanie materiałów wybuchowych. Grozi za to osiem lat więzienia.

Zobacz: ATAK z maczetą w Niemczech! Napastnik zabił kobietę w CIĄŻY

Substancja, którą znaleziono u Irakijczyka, była wykorzystana podczas zamachu terrorystycznego w Moskwie w 2010. Dwie kobiety wysadziły się wówczas w metrze. Zginęło 35 osób, zaś 65 zostało rannych. Tego rodzaju materiałów wybuchowych użyto także w Pakistanie w 2008 roku, gdzie samobójca zdetonował ładunek ukryty w ciężarówce. Zginęły wówczas 53 osoby, zaś 270 zostało rannych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: