WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Leszek Pękalski trafi tam, gdzie Mariusz Trynkiewicz?! Wampir z Bytowa jest niebezpieczny

Leszek Pękalski trafi tam, gdzie Mariusz Trynkiewicz?! Wampir z Bytowa jest niebezpieczny

15.02.2017, godz. 11:09
Leszek Pękalski
foto: Super Express

Już za niespełna rok Leszek Pękalski, bardzo groźny i niebezpieczny morderca, może wyjść na wolność. Co najgorsze, z ustaleń psychiatrów wynika, że mężczyzna w ogólnie się nie zmienił podczas pobytu w więzieniu i nie wiadomo, jak będzie zachowywał się poza kratami. Jak podaje Radio Gdańsk, wampir z Bytowa może jednak trafić do ośrodka w Gostyninie, gdzie przebywa Mariusz Trynkiewicz.

Upośledzony umysłowo wampir z Bytowa, grasujący w latach 1984-1992, przyznał się do ponad 50 morderstw, ale w śledztwie udowodniono mu tylko jedno. Zabił kobietę, którą poprosił o chleb. Kiedy nie odmówiła, oświadczył się jej. Ona powiedziała nie. "Zdenerwowałem się i uderzyłem ją żelazem" - zeznał oskarżony. Potem zgwałcił zwłoki nieszczęsnej wybranki. Sąd skazał go na 25 lat więzienia. Już za rok mężczyzna może wyjść na wolność, co może być przyczyną wielkiego niepokoju w całej Polsce. Zdaniem biegłych Leszek Pękalski nie zmienił się podczas pobytu w więzieniu. Tymczasem śledczy analizują, czy niebezpiecznego mordercę można umieścić w Gostyninie, w tym samym ośrodku w którym przebywa Mariusz Trynkiewicz. - Opinie psychologów, psychiatrów i seksuologów już na etapie ówczesnego śledztwa były jasne. To bardzo niebezpieczny człowiek, nie wiadomo jak zachowałby się po wyjściu na wolności. Powinien być leczony pod nadzorem lekarzy, tak zwana ustawa o bestiach daje takie możliwości izolowania tego typu osób - powiedział Radiu Gdańsk prokurator Mieczysław Buksa.

Z informacji radiostacji wynika, że Leszek Pękalski bardzo chce wyjść na wolność. Skazany za morderstwo mężczyzna miał wysłać list z prośbą o łaskę do prezydenta.

Czytaj: Morderca Mariusz Trynkiewicz kłamie, że się zmienił!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: