WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Jarmark na rzecz głodnych dzieci

Jarmark na rzecz głodnych dzieci

02.08.2016, godz. 16:28
Warszawa centrum
foto: EAST NEWS

Jarmark św. Jacka pojawi się na Nowym Mieście w dwa nadchodzące weekendy: 6-7 sierpnia i 13-15 sierpnia.

 

Plac przed kościołem Świętego Jacka przy ulicy Freta zajmą stoiska handlowe. Będzie można na nich nabyć m.in. rękodzieło, oryginalną biżuterię, ceramikę, książki z antykwariatu. Na jednym ze stoisk odbędzie się fanteria , gdzie każdy los wygrywa. Odwiedzający będą mogli też odpocząć w charytatywnej kawiarni, gdzie czekają na nich napoje i domowe ciasta.

W niedzielę 14 sierpnia na jarmarku pojawi się specjalne stoisko z pierogami. Pomysł nawiązuje do legendy dominikańskiej, wedle której podczas głodu po najazdach tatarskich w 1240 r. św. Jacek Odrowąż karmił ubogich pierogami.

W tym roku po raz pierwszy Jarmarkowi Św. Jacka towarzyszyły będą warsztaty z rożnych dziedzin – śpiewu i improwizacji jazzowej, dziennikarstwa, tańca, teatru oraz rękodzieła. Poprowadzą je między innymi Anna Gadt i Paweł Siennicki. Odbędą się one od 8 do 12 sierpnia w salach na terenie klasztoru oo. Dominikanów przy ul. Freta 10. Powstanie tam również Strefa Dziecka.

Całkowity dochód z tego przedsięwzięcia przeznaczony zostanie na główny cel Grupy Charytatywni Freta – dożywianie dzieci.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: