WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Najlepsze kąpieliska na lato

Najlepsze kąpieliska na lato

29.07.2016, godz. 09:00
Najlepsze kąpieliska na lato
Najlepsze kąpieliska na lato foto: Super Express

Wcale nie trzeba wyjeżdżać nad morze, żeby spędzić czas na pięknej plaży, popluskać się i poczuć wakacje. Do ostatnich dni sierpnia na terenie Warszawy i w jej okolicach działają kąpieliska z prawdziwego zdarzenia.

Ci, którzy nie chcą daleko jeździć, mogą się wybrać nad ulubione przez warszawiaków Jeziorko Czerniakowskie na Mokotowie. Bezpłatny wstęp i stała opieka ratowników codziennie zachęcają tłumy mieszkańców do leżakowania i pluskania w wodzie. Wystarczy piękna, słoneczna pogoda. Mieszkańcy są zachwyceni. - Odkąd są wakacje, codziennie przychodzę tutaj z córką. Jest czysto, nikt nie pije alkoholu, a woda jest przyjemnie ciepła - mówi Julita Kacprzak (37 l.), jedna z plażowiczek. - To moja ulubiona plaża. Mogłabym kąpać się tutaj cały dzień! - wtóruje jej córka Weronika (11 l.).

Tych, którym niestraszne dalsze wyprawy, mocą atrakcji przyciągnąć może Jezioro Zegrzyńskie. W Białobrzegach, Nieporęcie i Wieliszewie czekają plaże, ale też sportowe atrakcje, m.in. lekcje windsurfingu, wakeboardingu, a nawet żeglarstwa! Wszystkie kąpieliska są strzeżone i darmowe, znajdziemy na nich stoiska z jedzeniem, boiska do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej. Dla dzieci najlepszym miejscem na wodne harce będzie Zalew Karczunek w Mińsku Mazowieckim. Oprócz czystej wody i plaży, licznych boisk i stoisk z jedzeniem obiekt oferuje też wesołe miasteczko! Bilety kosztują 2-5 zł. Jeszcze bliżej znajdziemy kąpielisko Kąck w gm. Wiązowna, z atrakcjami dla dużych i małych plażowiczów i wypożyczalnią sprzętu pływającego. Wstęp kosztuje 15 zł.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: