WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Oczekiwana zamiana mostów

Oczekiwana zamiana mostów

21.09.2016, godz. 12:17
Zbudują nowy most i pięć obwodnic
foto: materiał prasowy

Czy zamiast mostu Krasińskiego, przeciw któremu protestują mieszkańcy Żoliborza, powstanie most Na Zaporze, łączący Wawer z Wilanowem?

Taką propozycję składają mieszkańcy obydwóch południowych dzielnic. Twierdzą, że takie połączenie jest im potrzebne, a urząd miasta będzie mógł wybudować go bez narażania się na jakiekolwiek protesty społeczne. W sprawę zaangażowali się radni Wawra i Wilanowa, którzy lobbują za potrzebnym mieszkańcom tych dzielnic mostem.

Zaplanowano nawet wspólne spotkanie komisji inwestycyjnych rad dzielnic Wawra i Wilanowa, które będzie poświęcone właśnie tej inwestycji. Odbędzie się ono 28 września o godz. 18 w Urzędzie Dzielnicy Wawer przy ul. Żegańskiej 1.

Taka zamiana mostów na pewno ucieszyłaby mieszkańców i radnych Żoliborza, którzy stanowczo sprzeciwili się budowie mostu Krasińskiego. Nie chcą jednak o niej słyszeć mieszkańcy Targówka, dla których lokalny most byłby szansą na szybsze dojechanie do centrum Warszawy.

Problemem może być również fakt, że władze miasta już zdecydowały o budowie mostu Krasińskiego. Ma być on gotowy po 2020 r.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: