WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Paraliż na Służewcu!

Paraliż na Służewcu!

04.10.2016, godz. 08:00
PARALIŻ NA SŁUŻEWCU.
foto: Super Express

Jest tak, jak przewidywano! Biurowe zagłębie na Służewcu zostało totalnie zablokowane. Remont ulicy Marynarskiej sprawił, że nie sposób dostać się na ulicę Postępu, Domaniewską czy Cybernetyki. W poniedziałek przez cały dzień okolica była nieprzejezdna. Kierowcy się wściekali, w ruch poszły klaksony, pasażerowie wychodzili z autobusów i szli pieszo do pracy.

Horror rozpoczął się na dobre! Wczoraj rano stała cała Marynarska, nie sposób było wjechać we wszystkie ulice, na których wytyczono objazdy, czyli Cybernetyki, Rzymowskiego i Domaniewską. Przebić się z prowadzących do nich ulic też graniczyło z cudem. Stał zjazd z ulicy Rzymowskiego w Cybernetyki oraz w Marynarską, zakorkowana była nawet ulica 17 Stycznia aż do samej al. Krakowskiej.

- To, co dzieje się w godzinach szczytu, przechodzi ludzkie pojęcie! Wszyscy pchają się i nie patrzą na inne samochody! - mówi taksówkarz Paweł Cieślak (43 l.). Kierowcom puszczały nerwy, a na drogach panował samowolka. Każdy dwoił się, by jak najszybciej przedrzeć się do ul. Postępu. Niestety, takich pomysłów były setki, większość doprowadzonych do ostateczności kierowców łamała zakazy skrętu z Marynarskiej w ul. Postępu oraz w Wynalazek.

Na próbę wystawiona została także cierpliwość pasażerów komunikacji miejskiej. - Koszmarem jest to, co się dzieje teraz na tej drodze. Rano przez pół godziny przejechałam tylko trzy przystanki autobusowe! Ludzie wychodzą z pojazdów na ulice! - żaliła się Joanna Krupa (24 l.).

Najgorszy w tej sytuacji jest brak alternatywy. Wytyczone objazdy już przed remontem słynęły z korków. Teraz po prostu nie da się tamtędy przejechać. Autobusy również utknęły w zatorach, mimo że pozmieniano im trasy.

Drogowcy i urzędnicy powinni jak najszybciej zająć się paraliżem. Muszą wymyślić rozwiązania, które choć trochę poprawią sytuację w "Mordorze". Bo na razie okolica została totalnie odcięta od świata.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: