WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWA: ROWER VETURILO - Jak wypożyczyć rower w systemie Veturilo - ZDJĘCIA - INSTRUKCJA

WARSZAWA: ROWER VETURILO - Jak wypożyczyć rower w systemie Veturilo - ZDJĘCIA - INSTRUKCJA

10.05.2013, godz. 12:04
Tak wypożyczysz miejski rower
foto:

W stolicy zapanowała prawdziwa moda na poruszanie się po mieście na rowerach. Jest to dużo bardziej ekologiczne, a przy okazji nie trzeba stać w korkach. Od 9 kwietnia - po zimowej przerwie - znów działa system wypożyczania rowerów VETURILO.

Aby móc wypożyczyć rower, musimy najpierw zarejestrować się w systemie na stronie www.veturilo.waw.pl. Podczas rejestracji podajemy numer telefonu oraz swoje podstawowe dane.

Musimy też zapłacić 10 zł opłaty rejestracyjnej. Jeśli zrobimy to kartą kredytową, nasze konto będzie aktywne natychmiast. Jeśli zdecydujemy się na zwykły przelew, to niestety będziemy musieli poczekać, aż pieniądze wpłyną na konto operatora. Potem na nasz telefon przyjdzie kod PIN do konta. Wystarczy go wpisać i rower jest już nasz. A jak należy to zrobić?

>>> Rower w małym mieszkaniu: sprytne WIESZAKI NA ROWER

Trzeba pamiętać, że każda wypożyczalnia ma specjalny panel, czyli urządzenie, w którym musimy wprowadzić dane. Logujemy się w nim, podając nasz numer telefonu oraz przesłany kod PIN. Następnie podajemy numer roweru (jest on zapisany z tyłu pojazdu), który chcemy wypożyczyć. Wówczas na ekranie wyświetli się nam kolejny czterocyfrowy kod, który posłuży do odpięcia jednośladu. Każdy rower jest przypięty specjalnym zamkiem. Na zamku ustawiamy kod, odpinamy rower i możemy ruszać w drogę.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: