WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWSKIE CZWARTKI. Metro rusza na Wolę

WARSZAWSKIE CZWARTKI. Metro rusza na Wolę

29.09.2016, godz. 00:00
WARSZAWSKIE CZWARTKI. Metro rusza na Wolę
foto: Materiały prasowe

Już niebawem rozpocznie się rozbudowa II linii metra na zachód – czyli na Wolę i Bemowo. Zachodni odcinek II linii metra to ok. 3,4 km podziemnej kolei od stacji Rondo Daszyńskiego.

Planowane stacje to:
Płocka (C08) umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską, Młynów (C07) planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny, Księcia Janusza (C06) pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania.

Wykonawcą będzie wybrana w przetargu turecka firma Gülermak Agir Sanayi lnşaat ve Taahhüt A.Ş., kwota kontraktu wynosi 1 147 999 590,00 zł brutto. Czas budowy to 38 miesięcy. Po podpisaniu umowy wykonawca prac przejmie teren budowy, zatwierdzi projekty organizacji ruchu i rozpocznie wprowadzanie zmian w ruchu drogowym koniecznych do prowadzenia robót. Zamknięta będzie ul. Płocka przy Wolskiej, bo stacja metra (Płocka) będzie pod jezdnią. Kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami na ul. Górczewskiej. Jedna ze stacji (Młynów) znajdzie się pod ulicą, kolejna (Księcia Janusza) zajmie przestrzeń pod połową szerokości ulicy. O szczegółach zmian mieszkańcy dowiedzą się na spotkaniach i z przygotowanej broszury informacyjnej.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: