WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa se.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWSKIE CZWARTKI. Metro rusza na Wolę

WARSZAWSKIE CZWARTKI. Metro rusza na Wolę

29.09.2016, godz. 00:00
WARSZAWSKIE CZWARTKI. Metro rusza na Wolę
foto: Materiały prasowe

Już niebawem rozpocznie się rozbudowa II linii metra na zachód – czyli na Wolę i Bemowo. Zachodni odcinek II linii metra to ok. 3,4 km podziemnej kolei od stacji Rondo Daszyńskiego.

Planowane stacje to:
Płocka (C08) umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską, Młynów (C07) planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny, Księcia Janusza (C06) pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania.

Wykonawcą będzie wybrana w przetargu turecka firma Gülermak Agir Sanayi lnşaat ve Taahhüt A.Ş., kwota kontraktu wynosi 1 147 999 590,00 zł brutto. Czas budowy to 38 miesięcy. Po podpisaniu umowy wykonawca prac przejmie teren budowy, zatwierdzi projekty organizacji ruchu i rozpocznie wprowadzanie zmian w ruchu drogowym koniecznych do prowadzenia robót. Zamknięta będzie ul. Płocka przy Wolskiej, bo stacja metra (Płocka) będzie pod jezdnią. Kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami na ul. Górczewskiej. Jedna ze stacji (Młynów) znajdzie się pod ulicą, kolejna (Księcia Janusza) zajmie przestrzeń pod połową szerokości ulicy. O szczegółach zmian mieszkańcy dowiedzą się na spotkaniach i z przygotowanej broszury informacyjnej.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: