WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Żołnierze Bukaciaka wrócili przed sąd

Żołnierze Bukaciaka wrócili przed sąd

18.10.2016, godz. 08:00
Żołnierze Bukaciaka wrócili przed sąd
Żołnierze Bukaciak wrócili przed sąd foto: Super Express

Prokuratura dobija największy gang w historii. Przed sądem okręgowym stanęli kolejni bandyci mokotowskiej bandy obcinaczy palców, która przed laty rządziła stolicą. Dopiero teraz udało się oskarżyć Wojciecha S. ps. Wojtas (42 l.) i Roberta M. (40 l.) ps. Termit oraz dwóch innych o brutalne zamordowanie dilerów z Piaseczna w 2002 roku. Ich oprawcy w sądzie udawali niewiniątka.

W połowie 2014 roku w lesie pod Konstancinem znaleziono zakopane ciała "Maksa" i "Postka", zaginionych w 2002 roku. Dzięki zeznaniom skruszonych gangsterów udało się ustalić, że obaj zostali zamordowani 23 września przez Wojciecha S. i Roberta M. z grupy mokotowskiej. "Wojtas" i "Termit" z pomocą Sławomira B. (50 l.) i Tomasza R. "Garbatego" (42 l.) przebrani za policjantów uprowadzili dilerów, wywieźli w okolice Chynowa, tam torturowali, a potem toporkiem roztrzaskali im głowy.

Wczoraj prokurator Andrzej Rybak oskarżył całą czwórkę, a oni. wszystkiego się wyparli. - Ja jestem niewinny - powiedział Wojciech S., czyli jeden z najbrutalniejszych ludzi Mokotowa, specjalista od porwań dla okupu i szef grupy "obcinaczy palców". Z kolei Robert M. zapewniał, że przed zatrzymaniem prowadził z żoną osiedlowy sklepik i był przykładnym ojcem dla dwóch dorastających synów. "Garbaty" twierdził, że był przedstawicielem handlowym w firmie kosmetycznej i żył uczciwie.

Jeszcze lepszy był Sławomir B., który powiedział, że odkąd w 2001 roku został postrzelony w głowę, ma problemy z pamięcią. - Nie przypominam sobie, żebym brał udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Ja o gangach słyszałem tylko z telewizji. Nie jestem człowiekiem, który dałby się w takie rzeczy wciągnąć - zapewniał.

Kolejne rozprawy już wkrótce. Wśród świadków ma znaleźć się m.in. Rafał B. ps. Bukaciak, były kompan oskarżonych gangsterów. Sam od kilku lat siedzi za kratami. "Wojtasowi" i "Termitowi" grozi dożywocie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: