WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat KRWAWY zamach w Nicei: 202 osoby ranne! Znamy bilans ofiar [Relacja na żywo]

KRWAWY zamach w Nicei: 202 osoby ranne! Znamy bilans ofiar [Relacja na żywo]

15.07.2016, godz. 21:06
Źródło: RIA NOVOSTI

Zamach w Nicei. 84 osoby nie żyją, a 202 zostały ciężko ranne - to tragiczny bilans zamachu, do którego doszło około godziny 22.30 w Nicei w południowej Francji. Wśród ofiar są dzieci. Jak podaje Le Figaro, napastnik pochodzenia tunezyjskiego wjechał rozpędzoną ciężarówką w tłum ludzi. Francja ogłosiła trzydniową żałobę narodową. Wiadomo, że wśród ofiar zamachu są dwie Polki.

Do ataku terrorystycznego doszło w Nicei, na promenadzie. 31-letni Francuz pochodzenia tunezyjskiego wjechał w tłum ludzi, którzy świętowali 14 lipca - narodowe święto we Francji. Jak poinformował Le Figaro, napastnik został zastrzelony przez francuskie służby. Wiadomo, że rozpędzona ciężarówka jechała przez około 2 kilometry, zaś potem z całą siłą wjechała osoby, które obchodziły Dzień Bastylii. Francuskie władze obecnie ustalają tożsamość ofiar. Wiadomo już, że w zamachu zginęły dwie Polki - siostry z Krzyszkowic.

21:00 Francuski prokurator przedstawił bilans ofiar: 84 osoby martwe, w tym 10 dzieci oraz 202 osoby ciężko ranne, a w tym 25 leży w szpitalu podłączone pod aparatury podtrzymujące funkcje życiowe, a 52 są w stanie krytycznym.

17:50 Wśród ofiar zamachu są dwie Polki. To siostry pochodzące z Krzyszkowic koło Myślenic.

16:40 Wiadomo, że mężczyzna, który dokonał tego zamachu to 31-letni Mohamed Lahouaiej Bouhlel, urodzony w Tunezji.

16:05 Cały świat modli się za ofirary zamachu we Francji.

15:14 Coraz więcej osób gromadzi się w pobliżu miejsca zamachu. Składają tam kwiaty, zapalają znicze, oddają hołd ofiarom.

15:13 Ustalono, że wśród ofiar ataku, jest 10 dzieci

15:11 "France Soir" podał wbrew wcześniejszym doniesieniom mediów, że zamachowiec miał jedynie tunezyjskie obywatelstwo.

14:40 Ewakuacja lotniska została zakończona. Pasażerowie wrócili po swoje bagaże - podaje TVN24

14:25 Zamachowiec pochodził z tunezyjskiego miasta Msaken. Ostatni raz był tam 34 lata temu.

14:12 W sieci pojawiły się zdjęcia z przeszukania mieszkania zamachowca:

14:00 Jak podaje TVP.info na lotnisku w Nicei wywolano alarm bombowy. Znaleziono podejrzany pakunek w hali przylotów. Lotnisko jest ewakuowane

13:55 Francuskie media podają, że zamachowiec mówił policjantom, że jest dostawcą lodów, a kiedy ci i tak nie pozwolili mu wjechać na nadmorski bulwar, staranował barierki.

13:50 Państwa arabskie potępiają atak we Francji.

13:45 - Kierowca jechał 40 km/h i w ogóle ludzie nie widzieli tego. W ogóle nic nie widzieli, ponieważ była końcówka pokazu fajerwerków. Większość ludzi nie widziała nawet tej ciężarówki jak przejeżdżała i po prostu wszystkich gniotła - opowiada Polak mieszkający od lat w Nicei.

13:30 Według sąsiadów zamachowca z Nicei miał on depresję i zachowywał się agresywnie ze względu na problemy rodzinne, po rozwodzie. Miał troje dzieci. Z tego samego źródła pochodzi informacja, że nie był człowiekiem religijnym.

13:15 Jeden ze świadków widział, jak mężczyzna rzucił swoje dziecko przez ogrodzenie a potem skoczył za nim.

12:55 - W mediach Państwa Islamskiego po zamachu w Nicei zapanowała wielka euforia - mówi w rozmowie z RMF FM doktor Wojciech Szewko. - Zastanawiające jest nagłe milczenie mediów ISIS chwilę przed zamachem - dodaje ekspert.

12:50 Podobno wśród ofiar jest też jeden Ukrainiec. Drugi został ranny - informuje ukraińskie MSZ.

12:40 Wojciech Szewko, ekspert do spraw terroryzmu na Twitterze podkreślił, ze ISIS informowało o planowanych zamachach we Francji jeszcze przed Euro 2016.

12:33 - Służby nie raportują podwyższonego zagrożenia terrorystycznego w Polsce - informował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak po posiedzeniu zespołu antyterrorystycznego, który zebrał się w związku z zamachem w Nicei.

12:31 Nadbrzeże w Nicei dziś rano, kilka godzin po zamachu:

12:30 Wiadomo już, że wśród ofiar jest dwóch obywateli Stanów Zjdnoczonych - podaje Departament Stanu USA

12:18 Ambasada RP w Paryżu apeluje do Polaków przebywających we Francji o bieżące monitorowanie sytuacji bezpieczeństwa i bezwzględne stosowanie się do zaleceń miejscowych służb porządkowych.

12:10 Taką drogę pokonał terrorysta podczas zamachu:

12:08 Niemcy również zwiększają kontrole na przejściach granicznych drogowych i kolejowych z Francją oraz lotniskach.

12:03 - Okoliczności tego zamachu wywołują obrzydzenie, aż do mdłości. To wstrętny, podły atak na niewinnych ludzi, dzieci - powiedział Pierre Buhler, ambasador Francji w Polsce.

11:36 Cały świat solidaryzuje się z Niceą. W piątek wieczorem Pałac Kultury i Nauki zostanie podświetlony w barwy Francji

11:05 Premier Francji ogłosił trzydniową żałobę narodową od 16 do 18 lipca

10:45 Szef MSWiA Mariusz Błaszczak oznajmił, że w związku z zamachem terrorystycznym we Francji zwołał na dziś spotkanie zespołu antyterrorystycznego.

10:35 Policja przeszukuje dom zamachowca - podaje Gazeta Wyborcza.

10:18 Polska młodzież przebywająca w Nicei cudem uniknęła śmierci. Najpierw ewakuowano ich na plażę, a potem do szkoły.

10:08 Jak podaje TVN24 mieszkanie terrorysty z Nicei ma zostać przeszukane

10:00 MSZ na własną rękę sprawdza czy wśród ofiar ataków w Nicei byli Polacy

09:55 Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski na Twitterze złożył kondolencje szefowi Trybunału Obrachunkowemu Francji:

09:46 Na nowo stworzonym kanale w szyfrowanej aplikacji mobilnej dla dżihadystów o nazwie "Telegram" opublikowano wiadomość zawierającą słowo "Francja". Obok niego pojawiła się emotikona symbolizująca uśmiechniętą twarz.

09:45 Amerykański dziennik podaje, że po zamachu w Nicei na kanale "Aswarti Media", który jest powiązany z ISIS, został opublikowany wpis "Allahu Akbar".

09:30 Motocyklista próbował udaremnić zamach. Na nagraniu widać jak stara się zatrzymać rozpędzoną ciężarówkę. Więcej znajdziesz tutaj: Zamach w Nicei. Motocyklista próbował udaremnić atak [WIDEO]

09:25 Włoski minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano poinformował na Twitterze, że Włochy zaostrzyły kontrole na trzech przejściach granicznych z Francją oraz na przejeździe kolejowym Ventimiglia.

09:03 W minioną środę prezydent Francji Francois Hollande zapowiedział, że Francja wyśle więcej żołnierzy w charakterze doradców wojsk irackich walczących z tzw. Państwem Islamskim, a także ponownie skieruje jesienią lotniskowiec Charles de Gaulle w rejon Bliskiego Wschodu.

09:00 Wadomo, że ciężarówka została wynajęta kilka dni temu

08:37 Szczyt przywódców Azji i Europy rozpcozał się minutą ciszy ku pamięci ofiar zamachu w Nicei

08:35 - To są chwile, w których powinniśmy być wszyscy razem, ale też powinniśmy bardzo jasno i wyraźnie mówić, że nie ma naszej zgody na terroryzm, na to, by niewinni ludzie ginęli - powiedziała po zamachu w Nicei premier Beata Szydło.

08:32 Z relacji świadków wynika, że terrorysta w pewnym momencie wysiadł z ciężarówki i zaczął strzelać.

08:30 Prezydent Francji poinformował, że po wczorajszych zamachach w Nicei stan wyjątkowy zostaje przedłużony o kolejne trzy miesiące

08:28 Minister spraw wewnętrznych Francji Bernard Cazeneuve powiedział, że 18 rannych jest w stanie krytycznym

08:20 W Nicei po zamachach zapanował chaos. Oto nagranie tuż po zamachu:

08:11 Prezydent Andrzej Duda złożył kondolencje Francuzom:

08:06 Numer kontaktowy do ambasady RP w Paryżu to 0033 680580220.

08:05 Wiadomo, że granaty, które znaleziono w ciężąrówce zamachowcy to atrapy.

08:00 Wstrząsające zdjęcia z zamachu w Nicei pojawiają się w sieci:

07:51 Kondolencje napływają z całego świata

07:50 Prezydent Francji Francois Holland mówił, że wśród ofiar jest "wiele dzieci"

07:49 Jak podaje The Guardian wśród zabitych najprawdopodbniej jest dwóch Polaków. MSW nie potwierdza tej informacji.

07:37

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: