WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Hitler po wojnie żył w Andach - ZOBACZ odtajnione dokumenty FBI

Hitler po wojnie żył w Andach - ZOBACZ odtajnione dokumenty FBI

15.04.2011, godz. 10:00
Hitler był nieudacznikiem
foto:

Na końcu świata. W zapomnianej przez Boga andyjskiej dolinie. Niczym robak ukryty w labiryncie podziemnych korytarzy. Tak swoje ostatnie chwile podobno spędził Adolf Hitler. Jeden z największych zbrodniarzy w historii ludzkości nie zabił się po klęsce Niemiec, ale uciekł do Argentyny - można przeczytać w odtajnionych dokumentach FBI z 1945 roku, które przetłumaczył "Super Express".

O tym, że amerykańskie FBI śledziło poczynania Hitlera po II wojnie światowej, informowaliśmy już w środę. Lektura akt, które udostępniło Federalne Biuro Śledcze, przypomina czytanie powieści sensacyjnej. Oto dwa tygodnie po upadku Berlina do wybrzeży Argentyny przypływają dwie łodzie podwodne.

Patrz też: FBI: Adolf Hitler przeżył II wojnę światową - ukrył się w Argentynie

Na pokładzie jednej z nich jest posiwiały, niepozorny mężczyzna z brodą. Trudno w nim rozpoznać zbrodniarza. Hitlerowi towarzyszą dwie kobiety, dwóch lekarzy i najwierniejsi towarzysze. Gdy zapada zmrok, wymykają się na odludne wybrzeże. Tam czekają już na nich osiodłane konie.

>>> Zobacz dokumenty FBI

Jadą ponad 450 mil na północny zachód od Buenos Aires. Jest tam samotne rancho. Niebawem stanie się nową siedzibą dawnego wodza III Rzeszy. Ukrył się tam w sieci podziemnych korytarzy.

Ale Hitler nie cieszył się długo wolnością. Cierpiał na wrzody żołądka i ataki astmy. Prawdopodobnie zmarł jesienią 1945 roku.

Skąd amerykanie wiedzą to wszystko? Do FBI docierały tajemnicze listy, także dziennikarskie śledztwo reportera "Los Angeles Examiner" doprowadziło w 1945 roku do świadka tamtych wydarzeń. O ucieczce Hitlera mówił też Otto Abetz, wojenny ambasador Niemiec we Francji.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: