WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Huragan Matthew ZABIŁ ponad 300 osób! Alarm w USA [ZDJĘCIA]

Huragan Matthew ZABIŁ ponad 300 osób! Alarm w USA [ZDJĘCIA]

07.10.2016, godz. 09:05
Haiti Huragan1
foto: EAST NEWS

Huragan Matthew przeszedł już na wyspami karaibskimi. Na wyspie Haiti dokonał gigantycznych zniszczeń. Śmierć poniosło co najmniej 340 osób - podaje serwis polskieradio.pl. 20 tysięcy osób pozostało bez domów. Teraz huragan Matthew zmierza w kierunku USA. Tam został już ogłoszony stan wyjątkowy.

Huragan Matthew zmierza w kierunku wschodniego wybrzeża USA. Prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama ogłosił już stan wyjątkowy na terenie Południowej Karoliny i Florydy. Na wybrzeżu spodziewane są fale, których wysokość przekroczy trzy metry. Huragan Matthew przeszedł już przez wyspy karaibskie. Na Haiti są szacowane straty po niszczycielskim żywiole. Wiadomo już, że wskutek huraganu Matthew zginęło ponad 340 osób. Huragan wyrządził też ogromne szkody materialne, blisko 30 tysięcy budynków zostało zniszczonych, a ponad 20 tysięcy osób musiało opuścić swoje domy. Mieszkańcy Haiti nie byli przygotowani na tak potężne uderzenie. W mediach dopiero teraz, gdy zgineły setki osób zrobiło się głośno o tej tragedii.

To najpotężniejszy huragan w regionie od 2007 roku. Jego podmuchy sięgają obecnie 235 km na godzinę, jest zakwalifikowany jako huragan czwartej kategorii w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona.

Zobacz: Huragany niszczą Ziemię! Pogoda oszalała

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: