WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości Świat Nowa Zelandia czeka na tsunami. Pierwsza fala już uderzyła

Nowa Zelandia czeka na tsunami. Pierwsza fala już uderzyła

13.11.2016, godz. 14:36
Tsunami
foto: EAST NEWS

W Nowej Zelandii 13 listopada doszło do silnego trzęsienia ziemi (7,8 stopnia w skali Richtera). Władze wydały ostrzeżenie przed tsunami. Pierwsza fala dotarła już do brzegów. Ludność proszona jest o przeniesienie się w wyższe rejony wyspy.

Potężne trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii. Epicentrum wstrząsów znajdowało się niecałe 100 kilometrów od miasta Christchurch. Według amerykańskich służb geologicznych USGS trzęsienie ziemi miało magnitudę 7,8, a według nowozelandzkich władz - 6,6. Hipocentrum wstrząsów określono na głębokości 10 kilometrów. Trzęsienia ziemi w tych rejonach oznaczają zazwyczaj utworzenie się na oceanie fali tsunami.

Nowa Zelandia - ostrzeżenie przed tsunami

Władze Nowej Zelandii potwierdziły, że na oceanie doszło do utworzenia się tsunami. Pierwsza fala uderzyła już w północno-wschodnią część wyspy. Nowozelandzkie Ministerstwo Obrony Cywilnej poinformowało, że pierwsza fala może nie być najgroźniejsza i aktywność tsunami spodziewana jest przez kilka godzin. Mieszkańcom zalecane jest udanie się do wyższych partii wyspy i trzymanie się z dala od plaż i wody.

ZOBACZ: Wielka pełnia Księżyca już 14 listopada! Jak ją oglądać?

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: