WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Nowa Zelandia czeka na tsunami. Pierwsza fala już uderzyła

Nowa Zelandia czeka na tsunami. Pierwsza fala już uderzyła

13.11.2016, godz. 14:36
Tsunami
foto: EAST NEWS

W Nowej Zelandii 13 listopada doszło do silnego trzęsienia ziemi (7,8 stopnia w skali Richtera). Władze wydały ostrzeżenie przed tsunami. Pierwsza fala dotarła już do brzegów. Ludność proszona jest o przeniesienie się w wyższe rejony wyspy.

Potężne trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii. Epicentrum wstrząsów znajdowało się niecałe 100 kilometrów od miasta Christchurch. Według amerykańskich służb geologicznych USGS trzęsienie ziemi miało magnitudę 7,8, a według nowozelandzkich władz - 6,6. Hipocentrum wstrząsów określono na głębokości 10 kilometrów. Trzęsienia ziemi w tych rejonach oznaczają zazwyczaj utworzenie się na oceanie fali tsunami.

Nowa Zelandia - ostrzeżenie przed tsunami

Władze Nowej Zelandii potwierdziły, że na oceanie doszło do utworzenia się tsunami. Pierwsza fala uderzyła już w północno-wschodnią część wyspy. Nowozelandzkie Ministerstwo Obrony Cywilnej poinformowało, że pierwsza fala może nie być najgroźniejsza i aktywność tsunami spodziewana jest przez kilka godzin. Mieszkańcom zalecane jest udanie się do wyższych partii wyspy i trzymanie się z dala od plaż i wody.

ZOBACZ: Wielka pełnia Księżyca już 14 listopada! Jak ją oglądać?

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: