WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Nowe pogróżki Kim Dzong Una: Za tydzień wybuchnie WOJNA!

Nowe pogróżki Kim Dzong Una: Za tydzień wybuchnie WOJNA!

10.08.2017, godz. 11:35
Kim Dzong Un
foto: EAST NEWS

Zagrożenie III wojną światową rośnie! Północnokoreański dyktator zapowiedział, że już za parę dni będzie gotowy do wystrzelenia rakiet w stronę amerykańskiej wyspy Guam. Wcześniej prezydent USA zapowiadał - odpowiedzią będzie „ogień, furia i siła, jakich świat nie widział”.

Świat wstrzymał oddech obserwując to, co dzieje się na linii USA-Korea Północna. Dysponujący pociskami międzykontynentalnymi Kim Dzong Un (33 l.), który według wywiadu wojskowego posiada już zminiaturyzowaną głowicę nuklearną, nie przestaje grozić Ameryce. Koniec przygotowań do wystrzelenia rakiet w stronę Guam Pjongjang zapowiedział na połowę sierpnia, czyli przyszły tydzień.

ZOBACZ TEŻ: Donald Trump grozi Korei Północnej! "Ogień, furia i siła, jakich świat nie widział" Będzie III WOJNA ŚWIATOWA?!

Nazwał słowa Donalda Trumpa (71 l.) „pełnymi bzdur”. „Na niego działa tylko bezwzględna siła” - ogłosił Kim. Rakiety mogą spaść nie na wyspę, tylko blisko niej, ale ten krok może skłonić Trumpa do odpowiedzi militarnej i rozpętać III wojnę światową.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: