WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Polka zamordowana przez Syryjczyka osierociła czwórkę dzieci! Kim była?

Polka zamordowana przez Syryjczyka osierociła czwórkę dzieci! Kim była?

26.07.2016, godz. 13:54
Maczetą zarąbał Polkę w ciąży
Maczetą zarąbał Polkę w ciąży foto:

Zabójstwo w Reutlingen wstrząsnęło Polakami w kraju i w Niemczech. 21-letni Syryjczyk zakatował maczetą 45-letnią Polkę. Mężczyzna był wcześniej znany policji z powodu drobnych przestępstw - podaje "Stuttgarter Zeitung". Z informacji śledczych i prokuratury wynika, że zabita kobieta i napastnik byli parą i razem pracowali w budce z kebabami. Wiadomo już, że Polka zamordowana przez Syryjczyka to Jolanta K.

W Reutlingen, mieście położonym w południowej części kraju, 21-letni Syryjczyk zaatakował maczetą mieszkańców. Śmiertelnie zranił jedną osobę, pięć innych jest rannych. Zabójca został zatrzymany, ale na razie nie wiadomo, co sprawiło, że z maczetą wyszedł na ulicę. Mężczyzna to 21-latek. Miał atakować ludzi przed lokalem serwującym kebaby. Jak podaje Bild, mężczyzna zabił pracownicę lokalu. W trakcie ataku ludzie wpadli w panikę, a 21-latek z maczetą gonił nawet policyjny radiowóz. Dopiero później niemiecka policja podała, że ofiara 21-latka to Polka. - W tym momencie mamy informację, że władze niemieckie, policja niemiecka prowadzi szczegółowe wyjaśnienia oraz motywy działania sprawcy. Takie informacje będziemy na bieżąco otrzymywali, natomiast z uwagi na dobro rodziny, jak i ochronę danych osobowych, takich informacji nie będziemy mogli przekazywać osobom trzecim - powiedział Rafał Sobczak z MSZ. Wiadomo, że 45-letnia Polka przyjechała do Niemiec do pracy. Pracowała w budce z kebabami. Według niemieckich mediów, kobieta była w szóstym miesiącu ciąży, ale informacji tej nie potwierdzili śledczy. Ujawnili za to, że 21-latek miał problemy psychiczne.

Polka zabita w Niemczech

Jolanta K. pochodziła z Dąbrowy Tarnowskiej. Do Niemiec przeprowadziła się po rozwodzie, rok temu. Najpierw pracowała jako sprzątaczka, później trafiła do Mangal Kebap jako pomoc kuchenna. W Polsce zostawiła troje dzieci w wieku 19, 22 i 23 lat, oraz 8-letnią córeczkę. Dziewczynka miała wkrótce zamieszkać z mamą w Reutlingen.

W miejscu pracy Jolanta K. poznała 21-letniego Muhameda. Syryjczyk smalił cholewki do starszej od siebie Polki. Podobno zachowywał się dziwnie, wzbudzał niepokój osób wokół. Feralnej niedzieli 24 lipca wszedł do kebabowni od strony zaplecza i zaatakował Polkę maczetą. Kobieta zdążyła wybiec z baru. Wtedy Syryjczyk zadał jej ostatni cios. Mieszkańcy Reutlingen składają kwiaty i znicze w miejscu, gdzie upadła Jolanta K. W sobotę 30 lipca ma odbyć się marsz milczenia, zorganizownay przez Polaków mieszkających w Reutlingen.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: