WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Polskie F-16 PRZECHWYCIŁY rosyjski samolot nad Bałtykiem!

Polskie F-16 PRZECHWYCIŁY rosyjski samolot nad Bałtykiem!

17.05.2017, godz. 15:27
NATO, śmigłowce, samoloty, F16
foto: EAST NEWS

Polskie samoloty F-16, które przebywają w Litwie w ramach operacji NATO , przechwyciły nad Bałtykiem rosyjski samolot Ił-20 - podaje RMF FM. Maszyna leciała z wyłączonymi transponderami i nie było z nią kontaktu. Do sytuacji doszło około 110 km od estońskiej wyspy Hjuma.

Do przechwycenia rosyjskiego samolotu Ił-20 doszło około 110 kilometrów od estońskiej wyspy Hjuma. Początkowo w rejonie ćwiczeń wojsk natowskich pojawił się bombowiec Su-24 - w pogoń za nim poderwano hiszpańskie samoloty F-18. Jak opisuje RMF FM, godzinę później w przesteni powietrznej, którą pilnują wojska Paktu Północnoatlantyckiego pojawił się rosyjski samolot zwiadowczy Ił-20. Gdy z maszyną nie było kontaku, przechwyciły go polskie F-16.

- Ił-20 to jeden z mniej znanych wariantów wojskowych turbośmigłowego samolotu pasażerskiego Ił-18. Przeznaczony jest do prowadzenia kompleksowego rozpoznania w strefie przygranicznej. Służy temu zainstalowane na pokładzie wyposażenie do prowadzenia rozpoznania sygnałów radarowych - opisuje portal Defence24.pl.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: