WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat SILNE trzęsienie ziemi na Krecie! Brak informacji o ofiarach

SILNE trzęsienie ziemi na Krecie! Brak informacji o ofiarach

16.07.2017, godz. 09:11
flaga Grecji, Grecja
flaga Grecji, Grecja foto: SHUTTERSTOCK

W sobotę 15 lipca doszło do silnego trzęsienia ziemi na Krecie. Taką informację podał Grecki Instytut Geodynamiki. Podano, że wstrząsy miały siłę 5,3 w skali Richtera. W tym momencie nie ma żadnych informacji o ewentualnych pokrzywdzonych czy stratach materialnych.

 

Do trzęsienia ziemi w Grecji doszło w sobotę 15 lipca o godzinie 23:30 czasu lokalnego, czyli 22:30 w Polsce. Epicentrum wstrząsów miało miejsce około 60km na południowy wschód od Heraklionu, największego miasta na Krecie. Choć wstrząsy były silnie odczuwalne we wschodniej części wyspy, na razie nie ma informacji o stratach materialnych czy ewentualnych ofiarach śmiertelnych - poinformowały lokalne media. Oprócz głównego trzęsienia ziemi, na wyspie doszło do serii od trzech do pięciu wstrząsów wtórnych. Miały one magnitudę 3,5 w skali Richtera.

Tego rodzaju zjawiska nie są rzadkie, ponieważ Grecja leży w aktywnym sejsmicznie rejonie Ziemi, jednak przeważnie nie przekraczają one magnitudy od trzech do pięciu stopni w skali Richtera. 12 czerwca trzęsienie ziemi miały miejsce na innej Greckiej wyspie, Lesbos. Zginęła wtedy jedna kobieta.

ZOBACZ: Awaria polskiego samolotu! Chwile GROZY w czasie lotu

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: