WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Szokujący pomysł w Rosji! Putin wysyła uchodźców na Sybir

Szokujący pomysł w Rosji! Putin wysyła uchodźców na Sybir

16.02.2016, godz. 13:31
Szokujący pomysł w Rosji! Putin wysyła uchodźców na Sybir
Szokujący pomysł w Rosji! Putin wysyła uchodźców na Sybir foto: AP

Rosja znalazła sposób na to, gdzie pomieścić uchodźców! Przybywających z obwodu donieckiego uciekinierów władze zamierzają wysłać na Syberię.

Cała Europa zastanawia się, co zrobić z przemierzającymi nasz kontynent wzdłuż i wszech uchodźcami. A tymczasem w Rosji Władimir Putin (64 l.) znalazł zaskakujące rozwiązanie tego problemu – swoich własnych imigrantów, przybywających do Federacji Rosyjskiej z ogarniętego wojną Donbasu, zamierza umieścić na Syberii. Pomysł sztucznego zasiedlania tej nieprzebytej krainy, gdzie zmieściłaby się chyba każda ilość ludzi, nie jest nowy. Choćby w XIX wieku Syberię zasiedlano sprowadzanymi z zachodniej części kraju chłopami.

ZOBACZ TEŻ: Polska przyjmie łącznie ponad 11 tys. uchodźców

Pomysł ma rozwiązać nie tylko problemy 1,6 miliona uchodźców z Donbasu, ale i zapobiec wyludnianiu się tej części Federacji. Został już zaakceptowany przez ministerstwo rozwoju Dalekiego Wschodu. Wyjazd na Syberię byłby dobrowolny, uchodźcy nie są jednak zachwyceni taką perspektywą, bo woleliby osiedlać się w bardziej cywilizowanych rejonach. Wcześniej Rosja deklarowała chęć przyjmowania do siebie imigrantów z Syrii. Może ich też wyśle na Sybir?

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: