WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Urodziła własnego wnuka! Brytyjska babcia została matką zastępczą

Urodziła własnego wnuka! Brytyjska babcia została matką zastępczą

29.08.2016, godz. 12:19
kobieta, matka, mama, mama i dziecko, radosne dziecko, niemowlak, dziecko
foto: EAST NEWS

Niezwykły poród w Wielkiej Brytanii! Theresa Hohenhaus (46 l.) wydała na świat własnego wnuka. Jak to możliwe? Była matką zastępczą dla własnej córki!

Kiedy Alice Hohenhaus (25 l.) z Ipswich miała osiem lat, lekarze zdiagnozowali u niej białaczkę. Wygrała walkę z chorobą, jednak terapia sprawiła, że stała się niemal bezpłodna. Dwa lata temu udało jej się cudem zajść w ciąże, ale poroniła. Stało się jasne, że potrzebuje matki zastępczej. Ale kto mógłby nią zostać? Tę rolę postanowiła wziąć na siebie Theresa Hohenhaus (46 l.), matka Alice! Początkowo 25-latka oponowała, bo takie rozwiązanie wydawało jej się zbyt dziwne.

ZOBACZ TEŻ: Matka zastępcza: kto może nią zostać?

Jednak matka przekonała ją, że to właśnie jest najlepsza decyzja, jaką w tej sytuacji można podjąć. Embrion powstały z komórki jajowej Alice i spermy jej partnera został wszczepiony do macicy Theresy. Ciąża przebiegła bez żadnych komplikacji i ku radości całej rodziny na świat przyszedł Parker (2 mies.). Teraz kobiety zastanawiają się nad powtórzeniem całej operacji, by chłopiec miał rodzeństwo.

Źródło: Agencja TVN/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: