WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości Świat Zakaz jazdy na rowerze dla KOBIET! Jest odpowiedź pań [ZDJĘCIA]

Zakaz jazdy na rowerze dla KOBIET! Jest odpowiedź pań [ZDJĘCIA]

29.09.2016, godz. 12:42
Jazda w słuchawkach na rowerze
Jazda w słuchawkach na rowerze foto: SHUTTERSTOCK

Kilka dni temu rząd w Iranie wprowadził zakaz jazdy na rowerze dla kobiet. Ayatollah Ali Khamenei, najwyższy przywódca kraju, oznajmił, że kobieta która porusza się jednośladem jest grzeszna, ponieważ wzbudza zainteresowanie mężczyzn oraz naraża społeczeństwo na zepsucie. A co na to Iranki? Sieci społecznościowe zawrzały!

Najwyższy przywódca Iranu, Ayatollah Ali Khamenei uznał, że jazda na rowerze narusza czystość kobiet i w związku z tym wydał kilka dni temu opinię prawną, która zakazuje kobietom poruszania się jednośladem. Stwierdził też, że pani, która porusza się jednośladem jest grzeszna, ponieważ wzbudza zainteresowanie mężczyzn oraz naraża społeczeństwo na zepsucie. Dotychczas, mimo braku jawnego zakazu, wiele Iranek trafiło do więzienia za jazdę na rowerze. A co na to Iranki? Nic sobie nie robią z tego zakazu i jawnie protestują! W sieci aż zawrzało od ich zdjęć opisanych hasztagiem #IranianWomenLoveCycling, gdzie uśmiechnięte pozują podczas jazdy lub z rowerami.

 

Oprócz zdjęć kobiet z Iranu, pojawiają się także fotografie osób z innych części świata, które wspierają akcję.

ZOBACZ: Rozenek i Majdan odpadli z Azja Express. Byli wściekli na Kaczoruk

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: