WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Zamach w Londynie: zdemaskowano trzeciego zamachowca!

Zamach w Londynie: zdemaskowano trzeciego zamachowca!

06.06.2017, godz. 18:28
Trzej zamachowcy z Londynu
Trzej zamachowcy stojący za atakiem w Londynie Khuram, czyli Shazad Butt, Rachid Redouane i Youssef Zaghba foto: EAST NEWS

Zdemaskowano trzeciego zamachowca stojącego za sobotnim zamachem w Londynie. Jak podał włoski dziennik "Corriere della Sera", trzecim sprawcą zamachu był Youssef Zaghba, 22-letni syn Włoszki i Marokańczyka. Ostatni raz we Włoszech był w zeszłym roku, kiedy zatrzymano go na lotnisku w Bolonii.

Zamach w Londynie miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę, gdy trzej zamachowcy wjechali rozpędzoną furgonetką na London Bridge, rozjeżdżając przypadkowych przechodniów, a następnie atakując cywilów nożami. W efekcie zginęło 7 ludzi, a 48 zostało rannych. Policja zabiła terrorystów na miejscu. Udało się zidentyfikować wszystkich trzech sprawców zamachu.

Za zamach w Londynie odpowiada trzech mężczyzn - 27-letni Khuram Shazad Butt, 30-letni Rachid Redouane oraz niedawno zdemaskowany 22-letni Youssef Zaghba. Tożsamość najmłodszego zamachowca ujawnił włoski dziennik "Corriere della Sera". Youssef Zaghba urodził się w Fezie w Maroku. Jego ojciec był Marokańczykiem, a matka Włoszką. Mieszkali razem w Maroku, jednakże po separacji matka wróciła do Włoch i zamieszkała w okolicach Bolonii. Syn kontaktował się z nią i odwiedzał. Ostatni raz w Bolonii był w marcu 2016 roku. Zatrzymano go wtedy na lokalnym lotnisku, gdy próbował polecieć do Stambułu, aby następnie z Turcji udać się do Syrii. Miał bilet w jedną stronę.

ZOBACZ: Atak w Paryżu: Mężczyzna zaatakował policjanta. Pod katedrą Notre Dame padły strzały

Włosi postawili wtedy Zaghbie zarzut międzynarodowego terroryzmu, jednak został z niego oczyszczony. Mimo to, władze Włoch dodały go do listy podejrzanych osobników. Jak podaje "Corriere della Sera", włoski wywiad informował władze Maroka oraz Wielkiej Brytanii o częstych podróżach i miejscach pobytu przyszłego zamachowca.

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: