Super Express» Wydarzenia» Kraj» Abp. Wesołowski podejrzany o pedofilię. Osądzi go Watykan!. To już drugi polski duchowny z Dominikany podejrzewany o pedofilię

Abp. Wesołowski podejrzany o pedofilię. Osądzi go Watykan!

Prokuratura Generalna na Dominikanie wysłała materiały dotyczące podejrzewanego o pedofilię arcybiskupa Józefa Wesołowskiego do Watykanu, który zajmie się sprawą.

Według informacji podanych przez rzeczniczkę dominikańskiej prokuratury Tessie Sanchez, Prokuratura Generalna na Dominikanie zakończyła śledztwo ws. podejrzewanego o pedofilię abp. Józefa Wesołowskiego. Wszystkie materiały zostały przesłane do Watykanu.

Sprawa abp. Wesołowskiego badana jest od sierpnia przez Kongregację Nauki i Wiary. Według informacji TVN24 Watykan nie dysponował dotychczas materiałami wystarczającymi do postawienia zarzutów podejrzanemu.

Czytaj też: Ksiądz pedofil rozgrzeszał seksem! Sąd dał mu drugą szansę...

Sprawę polskiego duchownego bada również polska prokuratura, która wysłała do Watykanu wniosek o pomoc prawną w sprawie abp. Wesołowskiego. W rozmowie z "tvn24.pl" watykańscy duchowni powtarzali, że nie ma szans na to, by arcybiskup Józef Wesołowski został przekazany polskim władzom. Nikt w Watykanie nie wyda zgody na ekstradycję tutejszego obywatela i dyplomaty.

Zobacz też: Arcybiskup pedofil uciekał jak bandyta

W ostatnim czasie na Dominikanie prowadzone były śledztwa w sprawie dwóch polskich duchownych podejrzanych o pedofilię.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida