15-latek za kierownicą Mercedesa uciekał przed policją. Wiózł pijanego ojczyma

2020-01-22 16:06 Jan Guss-Gasiński
Pościg w Świętochłowicach
Autor: KSP

Policjanci z posterunku w Radzyniu Chełmińskim (woj. kujawsko-pomorskie) zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym kierował 15-latek. Jak się okazało, młodzieniec odwoził do domu pijanego ojczyma. Nieletni świadomy konsekwencji nie zatrzymał się ponadto do policyjnej kontroli. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło w czwartek 16 stycznia, kiedy policjanci z posterunku Policji w Radzyniu Chełmińskim (pow. grudziądzki) postanowili skontrolować jadącego przed nimi Mercedesa. W tym celu włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, na które kierujący nie reagował. Po chwili samochód przyspieszył, usiłując zgubić jadący za nim radiowóz. Policjanci ruszyli w pościg, który zakończył się kilka ulic dalej.

Sprawdź: Kierowca Lexusa przesadził. Dostał najwyższy mandat - WIDEO

Kierującym okazał się 15-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, a na miejscu pasażera siedział jego nietrzeźwy 43-letni ojczym. Kontrola alkomatem wykazała, że w organizmie dorosłego mężczyzny było prawie 1,5 promila alkoholu. Pojazd został odholowany na policyjny parking, a nieletni przekazany matce. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.