25 lat temu po polskich drogach jeździło 327 tys aut. Ile samochodów mamy teraz?

2014-06-04 14:06

Obchody 25-lecia wolnych wyborów w Polsce są świetną okazją do podsumowań oraz porównań. Jedną z ciekawostek jest informacja, jak bardzo od 1989 roku zmieniła się liczba pojazdów jeżdżących po naszych drogach.  

W 1989 roku po uli­cach naszego kraju jeź­dzi­ło zaledwie 327 tysięcy sa­mo­cho­dów. Dziś z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że po upływie dokładnie 25 lat od transformacji w wolne państwo, po drogach naszego kraju porusza się aktualnie ponad 19 mi­lio­nów aut!

Przeczytaj też: Warszawiacy stoją w korkach 12 dniu w roku!

Do tego jada po drogach stała się dużo bezpieczniejsza i wygodniejsza. Polska szczególnie na przestrzeni ostatniej dekady stała się wielkim placem budowy, dzięki wielu inwestycjom w infrastrukturę drogową. Tylko od 2004 roku, kiedy Polska stała się członkiem Unii Europejskiej, wybudowano łącznie 673 km autostrad oraz wybudowano lub zmodernizowano 808 km dróg ekspresowych.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE