57. Rajd Barbórka 2019: utrudnienia w Warszawie, zamknięte ulice, zmiany w komunikacji miejskiej

2019-12-06 19:18 Rafał Mądry
56. Rajd Barbórka 2018, Kryterium Asów Karowa
Autor: Artur Hojny 56. Rajd Barbórka 2018, Kryterium Asów Karowa

W sobotę 7 grudnia na ulice Warszawy wyjadą zawodnicy 57. Rajdu Barbórka. Z tego powodu kierowców czekają utrudnienia. Informujemy, które ulice będą zamknięte i przedstawiamy zaplanowane zmiany w komunikacji miejskiej.

W dniu 07.12.2019 odbędą się Mikołajki i Barbórka w Warszawie. Po zapadnięciu zmroku, czyli wtedy, gdy zapalają się uliczne latarnie, na Trakcie Królewskim rozbłyśnie świąteczna iluminacja. Z tego powodu w sobotę zamknięte dla samochodów będą ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do Miodowej (dopuszczony będzie ruch rowerów). Ruch na ten fragment Traktu Królewskiego wróci w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 8 na 9 grudnia.

Sprawdź też: 57. Rajd Barbórka 2019: harmonogram rajdu

Przejezdna będzie ul. Świętokrzyska na skrzyżowaniu z Nowym Światem. Ulice poprzeczne: Ossolińskich, Karowa i Królewska będą zakończone „ślepo”. Z kolei na ul. Bednarskiej wprowadzone zostaną dwa kierunki ruchu, nie będzie można natomiast na tej ulicy zaparkować.

W związku z budową i rozbiórką trybun przy słynnym Kryterium Asów na ul. Karowej, od czwartku, 5 grudnia, od godz. 0.01 do poniedziałku, 9 grudnia, do godz. 12.00 wyłączona z ruchu oraz parkowania zostanie ul. Furmańska od Karowej do wjazdu na parking (uwaga, zamknięty zostanie także chodnik po obydwu stronach ulicy). Ponadto wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela na ul. Karowej, Furmańskiej, Królewskiej, Wierzbowej (zatoka postojowa) i Moliera (rejon pl. Teatralnego).

Od piątku, 6 grudnia, od godz. 20.00 do soboty, 7 grudnia, do godz. 24.00 zamknięte dla ruchu zostaną ulice:

- Karowa od ul. Krakowskie Przedmieście do Browarnej,
- Furmańska od Bednarskiej do wjazdu na parking,
- Browarna od Karowej do Leszczyńskiej,
- Gęsta od Dobrej w kierunku  Browarnej,
- Wiślana od Dobrej w kierunku Browarnej,
- Lipowa od Dobrej w kierunku Browarnej.

Organizacja komunikacji podczas 57. Rajdu Barbórka

Autobusy linii 105 będą jeździły ulicą Dobrą do Mariensztatu, a na swoją trasę wrócą ulicami Wybrzeże Kościuszkowskie i Karową.

Przeczytaj również: Rajd Barbórka 2019. Kajetan Kajetanowicz podziękuje kibicom

Autobusy linii: 111, 116, 180, 222, 503, 518 jadące na północ będą kursowały objazdem poprowadzonym ulicami Kruczą, Szpitalną, Mazowiecką i Królewską; na południe pojadą: Kredytową, Jasną, Zgoda i Kruczą. Autobusy linii 178 będą kursowały ulicami Mazowiecką i Królewską, a w przeciwnym kierunku Kredytową i Jasną.

Autobusy linii 102 i 105 w kierunku PKP Olszynka Grochowska oraz Browarnej pojadą ulicami Kredytową, Jasną i Świętokrzyską. W drodze powrotnej będą kursowały ulicami Świętokrzyską i Mazowiecką. Z kolei autobusy linii 128 i 175 będą jeździły ulicami Marszałkowską i Królewską.

Najnowsze