73-latek nie opanował BMW serii 5 i rozbił się na drzewie

2020-07-03 14:44 Rafał Mądry
73-latek rozbił BMW
Autor: Policja 73-latek rozbił BMW

Starszy mężczyzna kierujący BMW serii 5 nie wyrobił na zakręcie i doprowadził do niebezpiecznego zdarzenia. 73-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W wyniku tego drogowego incydentu obrażeń ciała doznała 70-letnia pasażerka. Zdaniem mundurowych przyczyną była prędkość niedostosowana do panujących warunków.

W dniu 2 lipca na terenie gminy Adamów (woj. lubelskie) kierujący BMW na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, wypadł z jezdni do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Podróżująca z nim 70-letnia mieszkanka gminy Skierbieszów wymagała pomocy medycznej. Załoga karetki pogotowia przewiozła kobietę do szpitala. Kierujący BMW 73-letni mieszkaniec gminy Skierbieszów był trzeźwy.

Zobacz również: Naćpany 22-latek rozwalił BMW na latarni. Narkotyki wiózł ze sobą

Mundurowi wstępnie ustalili, że prawdopodobnie przyczyną utraty panowania nad pojazdem była nadmierna prędkość niedostosowana do panujących na drodze warunków. Szczegóły zdarzenia będą znane po przeprowadzonym w tej sprawie przez policjantów postępowaniu.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność na drodze. Każdy kierujący zawsze powinien być przygotowany na mogące się nagle zmienić warunki na jezdni. Bezpieczne zapanowanie nad pojazdem oraz szybką reakcję na zagrożenie umożliwia odpowiedni styl jazdy. Prędkość powinna być dostosowana nie tylko do obowiązujących na danym odcinku drogi ograniczeń, ale również do aktualnej pogody oraz umiejętności kierowcy.

73-latek rozbił BMW
Autor: Policja 73-latek rozbił BMW
Najnowsze