85-latka siała grozę na S5! Przejechała pod prąd prawie 20 km

2021-09-20 12:24
Jazda pod prąd
Autor: Docent / YouTube

Obowiązek dbania o zdrowie i życie swoje oraz innych uczestników ruchu ciąży na kierowcach za każdym razem, gdy wsiadają do auta. Nieprzestrzeganie konkretnych uregulowań prawnych, związanych m.in. z przepisami ruchu drogowego, doprowadza do tragicznych zdarzeń. Sytuacja, w której pojazd jedzie pod prąd, to jeden z najgorszych możliwych scenariuszy.

Jazda samochodem pod prąd i to na dodatek trasą szybkiego ruchu, jest stwarzaniem zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym. Taka sytuacja miała miejsce w niedzielę 19 września na drodze ekspresowej S5 między węzłami Czempiń i Kościan w województwie wielkopolskim. Trasą szybkiego ruchu jechała w niewłaściwym kierunku 85-letnia kobieta. O tym zdarzeniu została przez świadków zaalarmowana Policja. Kierująca Fordem Focusem przejechała pod prąd około 20 kilometrów aż do momentu zatrzymania przez mundurowych. Kobieta wyjaśniła policjantom, że pomyliła zwyczajnie wjazdy na ekspresówkę, a gdy zorientowała się, że źle jedzie, zamiast zawrócić, postanowiła dojechać tak do pierwszego zjazdu.

Teraz o losie 85-letniej kobiety zdecyduje sąd. Mieszkanka gminy Czempiń za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym może zostać ukarana grzywną, a także otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów. Przejazd kobiety pod prąd zarejestrowało wielu kierowców jadących w niedzielę trasą S5. Nagrania już trafiły do sieci, a jedno z nich prezentujemy w tym artykule.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE