ABT dobrało się do nowego Audi S6. Więcej mocy i lepsza prezencja

2019-11-12 17:38 Jan Guss-Gasiński

Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych nowe Audi S6 czy S7 wyjeżdżają z salonów z benzynowymi 3-litrowymi V6, tak w Europie jesteśmy skazani na 3-litrowe, widlaste jednostki diesla. Z jednej strony nie brakuje im mocy, jednak z drugiej klekot wysokoprężnych jednostek trochę nie pasuje do rasowego wyglądu nadwozia. Niemiecki tuner ABT mając to na uwadze, zrobił wszystko, co w jego mocy, aby "sportowy diesel" przypadł do gustu klientów.

Nowe Audi S6 Limousine ze swojej 3-litrowej jednostki diesla domyślnie wyciska 349 KM i 700 Nm momentu obrotowego. W połączeniu z 8-biegową skrzynią automatyczną i napędem na wszystkie koła quattro 4-drzwiowy sedan potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w równe 5 sekund (5,1 dla wersji Avant czy Audi S7). Prędkość maksymalna to niezmiennie 250 km/h.

Sprawdź: Wyraziste i bardzo mocne Audi A1 po tuningu ABT. Ten projekt jest imponujący - WIDEO

ABT nie mogło się obejść bez podniesienia tych parametrów, dlatego po zainstalowaniu nowej mapy silnika, wyniki auta wzrosły do 384 KM i 760 Nm momentu obrotowego. Tym samym czas sprintu od 0 do 100 km/h skrócił się do 4,9 sekundy dla wariantu Avant.

Audi S6 Avant 2020 po kuracji ABT
Autor: ABT Audi S6 Avant 2020 po kuracji ABT

Skoro najważniejszą kwestię mamy za sobą, warto wspomnieć o kilku zmianach stylistycznych, które zaszły na karoserii. W ofercie ABT pojawiły się takie pozycje jak splitter przedniego zderzaka, czarne 21-calowe felgi DR oraz projektory w drzewach, które rzucają na asfalt logo tunera.

Zobacz: Tuning optyczny i więcej mocy - tak ABT zajęło się Audi S5 z dieslem

Jeśli dla kogoś to za mało, będzie musiał cierpliwie poczekać na pełny pakiet aerodynamiczny, który w ofercie niemieckich specjalistów pojawi się już niebawem.

Najnowsze