ABT nie śpi. Nowy Volkswagen Golf 8 dostał już gigantyczne felgi i nowe zawieszenie

2020-03-26 17:14 Maciej Lubczyński

W ABT Sportsline praca wre. Szereg modyfikacji, które zmieniają szybkie Audi w piekielnie szybkie Audi to nie jedyna działalność tunera. Niemiecka firma wzięła na warsztat nową, ósmą generację Volkswagena Golfa i zmodyfikowała jego zawieszenie. Dla dodatkowego efektu ABT dorzuciło do kompaktowego auta... 20-calowe felgi.

Nowy Golf nie zdążył zadomowić się w salonach sprzedaży, a ABT już przygotowało dla niego pierwsze modyfikacje. Póki co, moc pozostaje bez zmian. Możemy jednak liczyć na lepsze prowadzenie i bardziej efektowny wygląd.

Pisaliśmy: Oto ABT e-Transporter 6.1. Elektryczny Volkswagen, którego nie znajdziecie w ofercie Volkswagena

Czas oczekiwania na modyfikacje podnoszące moc, umilą nam ulepszenia w postaci obniżonego zawieszenia. Nowe komponenty w układzie jezdnym obniżają Golfa od 25 do 30 mm i są dostępne również dla układu jezdnego wyposażonego w DCC (Dynamic Chassis Control). ABT zapowiada, że zyskuje na tym nie tylko wygląd auta, ale i jego prowadzenie.

Volkswagen Golf 8 po pierwszych modyfikacjach ABT
Autor: ABT Sportsline Volkswagen Golf 8 po pierwszych modyfikacjach ABT

Do nowego Golfa możemy zamontować również wybrane felgi z katalogu tunera. Prezentowany na zdjęciach, czarny Volkswagen ma szalone "dwudziestki", które obuto w opony w rozmiarze 235/30. 

Te modyfikacje możemy traktować jako teaser faktycznych, dalej idących zmian. Golfy po kuracji ABT będą miały większą moc i kilka zmian nadwozia. Sportowego stylu ma również nie zabraknąć we wnętrzu. Na to musimy jednak poczekać do lata.

Najnowsze