Audi A6 allroad po tuningu ABT z dawką wzmacniającą dla silników V6

2020-06-26 13:08 Rafał Mądry

Tuningowa firma ABT Sportsline została w ostatnich miesiącach tak bardzo pochłonięta pracą przy samochodach marki Audi, że przygotowała pakiety dla niemal każdego modelu oferowanego aktualnie przez cztery pierścienie. Najnowszym dziełem niemieckiego tunera są propozycje dla właścicieli Audi A6 allroad.

Trzy warianty Audi A6 allroad z napędem quattro i 8-biegową skrzynią tiptronic, doczekały się kuracji wzmacniającej w ABT. Podwyższone kombi klasy wyższej w benzynowej wersji 55 TFSI z 3-litrowym turbodoładowaniem V6 pod maską, legitymuje się fabryczną mocą 340 koni mechanicznych. Teraz po odwiedzinach w ABT moc wzrasta do 408 KM. Zwiększenie wydajności pojawia się za sprawą wgrania nowego oprogramowania do zarządzania silnikiem.

Zobacz również: Karmione dieslem, poszerzone i wzmocnione Audi SQ7 od ABT

Topowy wariant wysokoprężny, a dokładnie 55 TDI, pod oznaczeniem którego kryje się 3-litrowy turbodiesel V6 o seryjnej mocy 349 KM i 700 Nm, także stał się silniejszy dzięki ABT. Moc urosła do 384 KM, a moment obrotowy wzrósł do 700 Nm. Właściciele nieco słabszych diesli - 50 TDI o mocy 286 KM i 620 Nm (testowaliśmy takie auto - KLIKNIJ i ZOBACZ) także mogą skorzystać z przygotowanego nowego oprogramowania silnika i podnieść moc do 330 KM i 657 Nm. Mało tego, jeśli ktoś jest zawiedziony dźwiękiem wysokoprężnej 6-cylindrowej jednostki z zapłonem samoczynnym, ABT oferuje elektroniczny system kontroli dźwięku podbijający walory akustyczne.

Nie przegap: Limuzyną w 3,4 sekundy do „setki"! Tak przyspiesza nowe Audi S8 od ABT

Oprócz ulepszeń silnika, ABT przygotował zmiany stylistyczne. W ofercie pojawiają się do wyboru dwa rodzaje firmowanych przez ABT obręczy aluminiowych w rozmiarze 20 lub 21 cali. Istnieją również małe ulepszenia wnętrza, w tym nowy przycisk Start-Stop silnika i osłona gałki zmiany biegów z wykończeniem z włókna węglowego. Jeszcze innym akcentem informującym o ulepszeniach dokonanych przez ABT, są światła rzucane na ziemię, prezentujące logo ABT podczas wsiadania lub wysiadania z pojazdu.

Najnowsze