Audi RS6-R Avant od ABT to rodzinny statek kosmiczny! - GALERIA

2020-04-06 9:59 Jan Guss-Gasiński

Niemiecki tuner ABT po zaprezentowaniu światu swojej wizji nowego Audi RS 7 postanowił wprowadzić do oferty coś bardziej praktycznego. Tym sposobem na pierwsze strony powróciło Audi RS6-R Avant, czyli najbardziej niedorzeczne rodzinne auto, o jakim marzą wszyscy ojcowie. To kosmicznie wyglądające kombi przyśpiesza od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy!

Nowa generacja Audi RS 6 Avant (C8) została zaprezentowana pod koniec sierpnia 2019 roku i niewątpliwie narobiła na rynku sporo hałasu. Nie chodzi tylko o ryk 4-litrowego V8, który dobiega z dwóch potężnych końcówek układu wydechowego, ale o ociekające agresją nadwozie. Domyślnie RS 6 generuje 600 KM i 800 Nm momentu obrotowego, co w połączeniu z szybką, 8-stopniową przekładnią Tiptronic i systemem quattro, pozwala na sprint od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy.]

Sprawdź: Debiutuje Audi RS6 Avant C8. Jest ostentacyjne, mocne i piekielnie szybkie! Zobacz ZDJĘCIA i WIDEO

Szybko, prawda? Owszem, nowe Audi RS 6 Avant to jeden z najszybszych rodzinnych kombi na rynku, jednak niemiecki tuner ABT przyłożył wszelkich starań, aby ten wynik znacząco poprawić. Tym sposobem powstało Audi RS6-R, które poza solidnie podniesioną mocą do 730 KM i 920 Nm momentu obrotowego zostało ubrane w 22-calowe felgi, groźniejsze zderzaki i ozdobione masą karbonowych elementów.

Zobacz: ABT dopakowało mocą nowe Audi RS6 Avant. Kombi szybsze niż coupe Audi R8

Z włókna węglowego zostały wykonane m.in. osłony lusterek, elementy przedniego i tylnego zderzaka, masywny dyfuzor z czterema końcówkami wydechu, ostre progi, potężny spojler oraz listwa łącząca ze sobą dwie tylne lampy. Przeprowadzone przez ABT modyfikacje zdecydowanie pozwoliły poprawić aerodynamikę auta i przy okazji nieco go odchudziły.

Audi RS6-R Avant od ABT
Autor: ABT Audi RS6-R Avant od ABT

Przeczytaj także: Znamy CENY Audi RS6 Avant C8 w Polsce! Rodzinny sportowiec może kosztować nawet milion złotych

Ile kosztuje taka przyjemność? Audi RS 6 Avant bez dodatkowego wyposażenia startuje w polskim cenniku od kwoty 589 500 złotych, natomiast dorzucenie do przysłowiowego "koszyka" wszystkich dodatków potrafi podnieść jego cenę do ponad 1 mln złotych. Na tym jednak nie koniec, bowiem prezentowany pakiet od ABT kosztuje kolejne 70 tys. euro (ok. 318 tys. złotych). Gra warta świeczki? Pewnie i tak, ale o gustach i pieniądzach się nie rozmawia. Dla zainteresowanych dodam, że niemiecki tuner zmodyfikuje tylko 125 egzemplarzy, co sugeruje oznaczenie na przednim błotniku.

Najnowsze