Znamy CENY Audi RS6 Avant C8 w Polsce! Rodzinny sportowiec może kosztować nawet milion złotych

2019-10-24 14:37 Jan Guss-Gasiński

Z końcem października nowe Audi RS6 Avant C8 pojawiło się w ofercie polskich dealerów Audi. Ceny sportowego kombi startują w konfiguratorze od 590 tys. złotych, jednak nie wiele trzeba, żeby wartość wyposażenia dodatkowego szybko zbliżyła się do ceny samochodu. Oznacza to, że auto można skonfigurować na kwotę ponad 1 mln złotych.

Potężny, podwójnie doładowany silnik benzynowy V8 o pojemności 4-litrów w połączeniu rodzinnym kombi, to o dziwo idealny przepis na sukces. Audi dowiodło tego kilkanaście lat temu, kiedy w 2002 roku zadebiutowało pierwsze Audi RS6 C5 z silnikiem V8. Następca okazał się jeszcze lepszy, ponieważ pod maską wylądował wolnossący silnik V10 rodem z Lamborghini Gallardo. Niestety, czasy down-sizingu zmusiły producentom powrócić do 4-litrowych silników, co nie oznacza, że generują one mniej mocy.

Sprawdź: Debiutuje Audi RS6 Avant C8. Jest ostentacyjne, mocne i piekielnie szybkie! Zobacz ZDJĘCIA i WIDEO

Audi RS6 C8 Avant może się pochwalić kosmicznymi osiągami. Obecna generacja bez pakietu Performance rozwija 600 KM i 800 Nm momentu obrotowego. Dorzućmy do tego napęd na cztery koła quattro i 8-biegową skrzynię biegów TipTronic, a C8 rozpędzi się od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi 250 km/h, jednak poprzeczkę można przesunąć za pomocą opcjonalnego pakietu. Dodatkowo nowe Audi RS6 jest wyposażone w układ elektryczny 48 V i możliwość odzyskiwania energii, która jest magazynowana w baterii litowo-jonowej.

TEST: Audi S7 Sportback Czy można odnaleźć w nim sport?

Praca silnika może być częściowo ograniczona poprzez funkcję dezaktywacji połowy cylindrów, podobnie jak to było w poprzednim Audi RS6 (cylindry 2, 3, 5 i 8 wyłączają się przy niskich prędkościach).

Przeczytaj także: TEST Audi RS6 Avant 4.0 TFSI po liftingu: rodzinny pocisk

Bazowy model Audi RS6 Avant C8 został wyceniony w Polsce na kwotę 589 500 zł. W porównaniu do poprzedniej generacji, można mówić o niewielkiej podwyżce, ponieważ RS6 C7 był dostępny w polskich salonach za co najmniej 571 100 zł. Zabawa w konfiguratorze nowego RS6 Avant potrafi wciągnąć i zanim się obejrzymy, rodzinne kombi z osiągami auta sportowego podniesie swoją wartość prawie dwukrotnie, przekraczając 1 mln złotych. Za taką kwotę można rozglądać się za samochodami w salonach Ferrari, Lamborghini czy McLarena, jednak żaden z tych typów nie dorówna Audi praktycznością.

Najnowsze