Pogoda dla bogaczy

Bentley ma pełne ręce roboty. Marka osiąga rekordowe wyniki

2022-08-04 13:31

Żadna inna marka luksusowa nie sprzedaje obecnie więcej samochodów w przedziale cenowym pomiędzy 200 000 a 250 000 euro niż Bentley. Mimo niestabilnej sytuacji polityczno-ekonomicznej, marka z Crewe bije rekordy i odnotowuje rekordowy zysk. Ile aut dostarczono klientom Bentleya w 2022 roku?

Bentley osiąga rekordowe zyski

Niestabilna sytuacja nie robi wrażenia na klientach marek luksusowych. W gronie firm, które nie mogą narzekać na słabnącą popularność znalazł się Bentley. Przedsiębiorstwo działa na pełnych obrotach, a fabryki mają pełne ręce roboty. Za wypracowanie rekordowego zysku operacyjnego na poziomie 398 milionów euro, szczególne podziękowania należą się modelowi Bentayga. Od paru lat jest to dojna, a przy tym bardzo luksusowa krowa. Łącznie do klientów marki z Crewe dostarczono już w tym roku 7398 egzemplarzy samochodów i aż za 40% tej sprzedaży odpowiada luksusowy SUV Bentayga.

Bentley skupia swoje wysiłki na budowaniu trwałej, długoterminowej rentowności. Najnowsze wyniki odzwierciedlają wysoką pozycję marki na rynku samochodów luksusowych. Przychody ze sprzedaży wzrosły dzięki szerszemu zakresowi personalizacji aut i korzystnym kursom wymiany walut. Jednocześnie nadal utrzymujemy niższą bazę kosztową, co prowadzi do restrukturyzacji modelu biznesowego. Zapewnia on wysokie zwroty z naszych inwestycji i sprzedaży.

– stwierdza Jan-Henrik Lafrentz, Członek Zarządu ds. Finansów i IT w Bentley Motors.

Ameryka wciąż najsilniejszym rynkiem marki

Klienci w USA niezmiennie gustują w Bentleyach - to Ameryka nadal stanowi najsilniejszy rynek dla marki, zaś rynek chiński wciąż odczuwa skutki związane z przedłużonymi blokadami dostaw ze względu na pandemię Covid-19. W skali globalnej łączna sprzedaż od początku roku wzrosła o 3% do 7398 sztuk samochodów. W tym samym okresie zeszłego roku było to 7199 aut.

Bentley odnotowuje rekordowy zysk

i

Autor: materiały prasowe Bentley odnotowuje rekordowy zysk

Bentley dąży do neutralności węglowej

Zgodnie z nową strategią marki, brytyjski producent aktualizuje gamę samochodów, uwzględniając modele zelektryfikowane. Celem jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku. Projekt obejmuje rozplanowany na kolejne 10 lat program inwestycyjny o wartości 3 miliardów euro. Wśród założeń znajduje się produkcja nowych modeli samochodów oraz rozbudowa fabryki Pyms Lane w Crewe, w której powstają wszystkie modele marki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE