BMW serii 8 po rasowym tuningu AC Schnitzer - GALERIA, WIDEO

2019-06-03 13:59 Jan Guss-Gasiński

Jedna z największych firm modyfikujących samochody marki BMW - AC Schnitzer - zaprezentowała światu swoje najnowsze dzieło w postaci stuningowanego BMW serii 8 Coupe. Rasowe modyfikacje wizualne i niewielkie zmiany w oprogramowaniu silnika, to między innymi zaproszenie dla tych, którym wersja M850i nie wystarcza.

Nowe BMW serii 8 Coupe z pakietem stylistycznym AC Shnitzer nie tylko wygląda jeszcze groźniej niż bazowe M850i, ale jest też nieco szybsze. Z zewnątrz firma zastosowała sporo elementów z włókna węglowego. Na przednim zderzaku znalazło się kilka lotek i dokładka pod zderzakiem - tak zwany splitter.

Sprawdź: Jeep z piekła rodem! To jeszcze mocniejszy Trackhawk

Na progach znalazły się niewielkie dokładki z logo producenta. Z tyłu z kolei znalazło się duże skrzydło w stylu GT3 oraz powiększony dyfuzor z dodatkowym światłem stopu i wyeksponowanymi czarnymi końcówkami wydechu.

Zobacz: Volkswagen Golf GTI Aurora z hologramowym wyświetlaczem!

Ponad to w ofercie tunera pojawiły się dwa nowe wzory felg - kute i lekkie AC3 oraz AC1. Obydwa wzory są dostępne wyłącznie w rozmiarze 20 cali.

BMW M850i Coupe AC Shnitzer
Autor: AC Shnitzer BMW M850i Coupe AC Shnitzer

Od strony wizualnej inżynierzy odstawili kawał dobrej roboty, a od strony technicznej? Tu również trochę się zmieniło. Niewielkie modyfikacje sprawiły, że z 3-litrowego rzędowego diesla 840d wyciśnięto 380 KM i 780 Nm. To o 60 koni i 100 Nm momentu więcej, niż bazowa wersja.

Przeczytaj: Niesamowite Ferrari SF90 Stradale już jest

Natomiast z 4.4-litrowego V8 M850i udało się wyciągnąć 620 KM i 840 Nm momentu obrotowego, co w efekcie daje 90 KM i momentu więcej, niż egzemplarze w salonach.