Brawura nie uszła mu na sucho. Szereg wykroczeń zakończony serią dotkliwych karą - WIDEO

2019-09-22 16:05 Rafał Mądry
Pirat drogowy
Autor: Rafał Mądry Pirat drogowy

Brawurowym zachowaniem za kierownicą Volkswagena Golfa, stworzył bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym. 26-latek za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł, otrzymał 25 punktów karnych, a za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym stracił również prawo jazdy na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali mieszkańca powiatu jeleniogórskiego, który kierując Volkswagenem Golfem popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym, przez co stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników.

Jakie wykroczenia dokładnie popełnił 26-latek? Wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych na podwójnej linii ciągłej oraz przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Miernik wskazał, że kierowca na ograniczeniu prędkości do 60 km na godzinę miał na liczniku 134 km. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej.

Przeczytaj też: Przewrócił się na skradzionym motocyklu i dał dyla do lasu. Wytropił go policyjny pies

W związku obowiązującymi przepisami mężczyzna za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Do tego został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł oraz za popełnione wykroczenia na jego konta dopisanych zostało 25 punktów karnych.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących dozwolonych prędkości. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta, to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze powody kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu.