Bronisław Cieślak w ostatnią podróż pojechał czarnym Mercedesem ZDJĘCIA

2021-05-10 14:00 Rafał Mądry
Pogrzeb Bronisława Cieślaka
Autor: AKPA Bronisław Cieślak w ostatnią podróż pojechał Mercedesem

Aktor Bronisław Cieślak, który wcielił się słynną rolę Sławomira Borewicza - porucznika z serialu "07 zgłoś się", udał się w ostatnią podróż. Urna z prochami artysty zmarłego 2 maja, na Cmentarz Podgórski w Krakowie została przewieziona w dniu 10 maja czarnym Mercedesem.

Bronisław Cieślak urodzony w 1943 roku, zmarł 2 maja 2021 r. Rodzina zaplanowała pogrzeb na dzień 10 maja w Krakowie, gdzie artysta się urodził (przeczytaj relację z pogrzebu). Schorowany aktor ostatnie lata życia spędził wśród bliskich. Był nie tylko aktorem, któremu sławę przyniosła rewelacyjnie zagrana rola w serialu "07 zgłoś się", ale też pracował jako dziennikarz. Związany był z Polskim Radiem Kraków, następnie w Telewizji Kraków pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego w latach 1973-91. Od 1970 do 1990 był członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Cieślak próbował także kariery politycznej, należał do partii PZPR aż do jej rozwiązania w 1990 roku. W latach 1997 i 2001 Był także posłem z list SLD.

Przeczytaj też: Nie żyje Bronisław Cieślak. To dzięki jego słynnej roli Polonez został "Borewiczem"

Urna z prochami Bronisława Cieślaka na uroczystości pogrzebowe zorganizowane na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie, została przywieziona czarnym karawanem. Aktorowi w ostatniej podróży towarzyszył pozycjonowany w klasie średniej-wyższej Mercedes-Benz Klasy E. Ten model auta to popularny wybór firm, które specjalizują się w zabudowach pogrzebowych, polegających głównie na przedłużeniu rozstawu osi oraz kompletnym przerobieniu tylnej części nadwozia.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze