Ceny paliw 25 maja. Jakie są ceny gazu? Lepiej zacznij myśleć o instalacji LPG!

2022-05-25 12:57
Tankowanie auta, ceny paliw
Autor: Maciej Lubczyński Tankowanie auta, ceny paliw

Aktualne ceny paliw szokują. Kierowcy z nadzieją patrzą na ceny gazu LPG, które nie notują aż takich wzrostów. Eksperci prognozują wzrosty cen benzyny i oleju napędowego. Choć cena LPG również może wzrosnąć, autogaz będzie jeszcze bardziej opłacalny. Czy warto myśleć już o montażu instalacji LPG?

Ceny paliw w górę, a LPG pozostaje opłacalne

Kierowcy, którym wysokie ceny paliw spędzają sen z powiek z trwogą czekają na wakacje. Dużo popyt na paliwa, koniec ulgi w postaci obniżonej akcyzy, kolejki na stacjach i tankowanie po 8 zł za litr to scenariusz, który jeszcze pół roku temu nikomu by się nawet nie przyśnił. Dziś jest on całkiem realny. Szalejące ceny paliw doprowadzą, zdaniem ekspertów, do dalszych podwyżek cen benzyny. Drogi pozostanie olej napędowy, a choć niewielka podwyżka może czekać również cenę LPG, ten rodzaj paliwa wciąż będzie zdecydowanie najbardziej opłacalny.

Cena litra LPG w środę, 25 maja wynosi 3,68 zł. To znacznie więcej niż rok temu, ale również połowę mniej niż płacimy dziś za litr benzyny bezołowiowej. Opłacalność instalacji LPG jest więc wciąż taka sama jak przez ostatnie lata i choć rachunki za to paliwo będą nadal stosunkowo wysokie, oszczędności na jakie możemy liczyć będą nawet kwotowo wyższe od tych z zeszłego roku.

Aktualne ceny paliw. Ile kosztuje dziś (środa, 25 maja) paliwo?

SG CENY PALIW 25-05_DARK
Autor: SE

Benzyna 95: 7.29 zł

Benzyna 98: 7,83 zł

Olej napędowy: 7,19 zł

Superdiesel: 7,65 zł

LPG: 3,68 zł

Cena benzyny 95 utrzymuje się na wysokim poziomie, a olej napędowy jest już odrobinę tańszy - można powiedzieć, że pod tym względem sytuacja wróciła do normy, którą znamy sprzed kilku miesięcy. Ceny paliw premium odstraszają - benzyna 98-oktanowa kosztuje już 7,83 zł za litr! Diesla z dodatkami tankujemy w środę, 25 maja za 7,65 zł za litr.

Wysokie ceny paliw - jak jeździć taniej?

Nigdy nie zwracałeś szczególnej uwagi na to, czy twój samochód zużywa 8 czy 9 l na 100 km, a podwyżki cen paliw nie robiły na tobie wrażenia, bo zawsze tankowałeś za 100 zł? Najwyższy czas to zmienić. Płynna i przepisowa jazda, poprawne ciśnienie w oponach, rozsądne posługiwanie się pedałem gazu - wszystko to, w czasach paliwa po 8 zł, może przynieść realne oszczędności. Zajrzyj do tego artykułu, by poznać 5 żelaznych zasad oszczędnej jazdy!

Sonda
Czy wysokie ceny paliw sprawiły, że zacząłeś rozważać montaż instalacji LPG?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE