Ceny paliw w środę, 26 stycznia - drożyzna pod koniec miesiąca!

2022-01-26 9:54
tankowanie paliwa, stacja benzynowa
Autor: Rafał Mądry tankowanie paliwa, stacja benzynowa

Ile kosztuje paliwo na stacjach w środę, 26 stycznia 2022? Niestety, ponownie odpowiedź brzmi - więcej niż dzień temu. Tankowanie jest drogie, a podwyżki dają się kierowcom we znaki. Wysokie ceny paliw to jednak problem nie tylko dla kierowców.

Ceny paliw w środę, 26 stycznia to kontynuacja podwyżek, które spędzają sen z powiek kierowcom. Choć drogie tankowanie odbija się na cenach wszystkich artykułów, pierwsi jego koszt odczują zmotoryzowani. Na stacjach benzynowych musimy już zapłacić średnio 5,79 zł za litr benzyny bezołowiowej 95. Jeszcze większe wzrosty możemy zaobserwować w przypadku oleju napędowego. Litr ON kosztuje już 5,85 zł, a tydzień do tygodnia oznacza to wzrost o 9 gr na litrze.

Tak kształtują się średnie ceny paliw w środę, 26 stycznia 2022:

SG CENY PALIW 26 01
Autor: SE

Jak widać, jedynym paliwem odpornym na noworoczny wzrost cen jest autogaz. Ceny LPG utrzymują się na stałym poziomie, a na niektórych stacjach wciąż możemy zatankować za mniej niż 3 zł za litr.

Dlaczego na wysokich cenach paliw tracimy wszyscy?

Wbrew pozorom, drogie paliwo nie jest problemem tylko dla kierowców. Gdy ceny paliw rosną, przekłada się to na wyższe koszty transportu i wzrost cen na sklepowych półkach. Drogie paliwo, a szczególnie olej napędowy to jeden z istotnych czynników napędzających inflację, której poziom już teraz jest w Polsce wysoki. Można więc powiedzieć, że drogie paliwa wszystkim nam dadzą po kieszeni, nawet jeśli nie odczujemy tego bezpośrednio, przy dystrybutorze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE