Chciał zaszpanować, przewrócił Mustanga na bok. Wszystko się nagrało! - WIDEO

Chciał zaszpanować Mustangiem, przewrócił go na bok
Autor: Reddit u/TheyKilledMyHorse Chciał zaszpanować Mustangiem, przewrócił go na bok

Kiepska sława kierowców Mustangów ma ogólnoświatowy zasięg. Właściciele tylnonapędowych, amerykańskich coupe nie zawsze potrafią trzymać nerwy na wodzy i czasami chęć zaszpanowania wygrywa ze zdrowym rozsądkiem i umiejętnościami. Tym razem, nagranie efektownego wypadku Mustanga w Rosji.

Choć w Europie to kierowcy BMW są najczęściej podawani za przykład niebezpiecznego pirata drogowego, ogólnoświatową i nienajlepszą sławą cieszą się kierowcy Fordów Mustangów. Skąd wziął się stereotyp? Dość przystępne, ale za to narowiste auto z emblematem pędzącego konia zaskoczyło niejednego kierowcę. Zapanowanie nad tylnonapędowym, amerykańskim wozem przerasta osoby, które wybierają go na pierwszy samochód, albo zwyczajnie nie mają wystarczająco dużo zimnej krwi i rozsądku za kierownicą.

SprawdźMatka z dzieckiem CUDEM uniknęła śmierci, słup uratował jej życie. Szokujący film z monitoringu - WIDEO

Właśnie dzięki mocy i charakterystyce Mustanga w sieci roi się od filmów, na których ten model uderza w słup, kręci bączki, spotyka się z krawężnikiem lub wjeżdża w tłum na motoryzacyjnych imprezach. W tym filmie widzimy klasyczne spotkanie z krawężnikiem, ale jego finał był efektowny.

Wszystko dzieje się w Rosji, na typowym, wschodnim skrzyżowaniu. Ogromne przestrzenie i Ford Mustang - chyba wiadomo jak się to skończy. Kierowca chciał pokonać krzyżówkę efektownym driftem, ale nie dał rady wyjść z poślizgu w zgrabny i poprawny sposób. Samochód wpadł w wahadło, a po chwili skończył na wysokim krawężniku. Spotkanie z drogową infrastrukturą posłało wóz w powietrze, a Mustang po chwili leżał już na boku. Tak się dzieje, gdy brak umiejętności spotyka się z odrobiną pecha.

Zobacz WIDEO:

Najnowsze