Takim autem podróżują Monika i Zbigniew Zamachowscy. Co to za samochód? - ZDJĘCIA

Jak podróżować to w komforcie. Monika i Zbigniew Zamachowscy nie fotografują się na tle swojego auta, ale posty na instagramowym koncie prezenterki zdradzają, jakim samochodem jeździ małżeństwo. Zdjęcia z wnętrza pokazują, że chodzi o Audi Q5 drugiej generacji. Czym wyróżnia się ten SUV?

Monika Zamachowska chętnie dzieli się zdjęciami na swoim koncie na Instagramie. Dzięki tym postom wiemy również czym jeździ małżeństwo Zamachowskich. Dali się oni poznać jako fani niemieckiej marki premium. Na zdjęciach widzimy bowiem, że podróżują m.in. Audi Q5 drugiej generacji. Co to za SUV?

SprawdźAudi Q3 Sportback to nie tylko lans. Jest stosunkowo praktyczne, ale bardzo drogie - TEST, OPINIA

Samochód na instagramowych fotografiach jest prowadzony głównie przez Zbigniewa Zamachowskiego, ale i Monika zasiada czasem za kółkiem. Audi Q5, z wnętrza którego robione były ostatnie zdjęcia to auto drugiej generacji, która jest na rynku od 2017 roku. Ten model doczekał się liftingu, ale samochody po modernizacji dopiero pojawiają się w salonach. Audi Q5 Zamachowskich jest więc przedliftowe.

Audi Q5 Zamachowskich

Choć Monika Zamachowska nie podzieliła się z fanami zdjęciami, które pokazują samochód z zewnątrz, również obrazki z wnętrza mówią nam o nim wiele. Widzimy m.in. emblemat quattro, który oznacza słynny napęd na 4 koła. Q5 jest dostępne również w wersji przednionapędowej, dlatego obecność emblematu zdradza, że nie jest to najtańsza wersja silnikowa Audi Q5. Dla kontrastu, mamy tradycyjne pokrętła klimatyzacji -  w droższych wersjach mamy inny panel, z wyświetlaczem i dwoma pokrętłami.

TESTOWALIŚMY Audi Q5 - Zobacz TEST

Trudno doszukać się bardziej szczegółowych zdjęć, ale to, na którym widać skrawek obrotomierza, zdaje się sugerować, że pod maską Audi pracuje silnik diesla. To najpopularniejszy wybór w tym modelu. Klienci lubują się w konfiguracjach z wysokoprężnym silnikiem TDI. W ofercie były i są również jednostki benzynowe TFSI.

Audi Q5 w bazowej odmianie kosztuje około 185 000 zł. Droższe odmiany z napędem na obie osie, cenowo przekraczają barierę 200 000 zł. Korzystne finansowanie sprawia jednak, że Q5 jest stosunkowo przystępnym SUV-em klasy premium. Konkuruje z mocnymi rywalami, bo o względy klientów musi walczyć m.in. z BMW X3 i Mercedesem GLC. 

Najnowsze