Damiler dementuje plotki. Nowy Mercedes-Benz Klasy S będzie miał silnik V12!

2019-12-03 15:02 Jan Guss-Gasiński
Mercedes-AMG V12
Autor: Mercedes-Benz Mercedes-AMG V12

Dyrektor naczelny koncernu Daimler, Ola Kallenius, podczas Salonu Samochodowego w chińskim mieście Kanton potwierdził, że pomimo wielu plotek, nowy Mercedes-Benz Klasy S będzie dostępny z silnikiem V12.

Do informacji dotarł portal GTspirit, podczas Salonu Samochodowego w Kantonie (Guangzhou), kiedy podczas krótkiego wywiadu dyrektor naczelny koncernu Daimler — Ola Kallenius — potwierdził, iż choć nowy Mercedes-Maybach GLS 600 jest dostępny z silnikiem V8, nie oznacza to, że Mercedes-Benz pozbył się 12-cylindrowej jednostki na dobre.

Sprawdź: TEST Mercedes-Benz S560 L 4Matic 9G-Tronic: królewski komfort

Niestety CEO koncernu Daimler nie był w stanie zdradzić zbyt wielu szczegółów dotyczących osiągów, jednak dodał, że jednostka V12 z pewnością pojawi się w nadchodzącej nowej generacji Mercedesa Klasy S, która najprawdopodobniej zadebiutuje na przełomie 2020 i 2021 roku.

Zobacz: TEST, OPINIA - Mercedes-AMG GT S 4.0 V8 510 KM: czarny charakter

Obecność widlastego giganta w siódmej odsłonie Klasy S to fenomenalna wiadomość dla wielu miłośników motoryzacji i bardzo wymagających klientów, jednak coś nam mówi, że Mercedes-Benz nie wyklucza opcji dołączenia silnika elektrycznego, aby znacząco zmniejszyć ilość emitowanych spalin do atmosfery.

Najnowsze