Droga była dla niego za wąska. Słup energetyczny zatrzymał pijaka

2021-05-04 8:52 Rafał Mądry
Pijany kierowca uderzył w słup energetyczny
Autor: Policja Kierowca miał w organizmie 1,5 promila alkoholu

W miejscowości Ujście w woj. lubelskim doszło na początku majówki do groźnego zdarzenia drogowego. Kierujący Hondą Accord stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie posesji oraz słup energetyczny. 27-latek prowadzący sedana miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do tego zdarzenia doszło 1 maja przed godziną 18.00 w miejscowości Ujście na Lubelszczyźnie. Asfaltowa jezdnia była wyraźnie zbyt wąska dla mężczyzny prowadzącego srebrną Hondę. Stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w ogrodzenie posesji i uderzył w betonowy słup energetyczny, który się złamał. Jak się okazało 27-letni kierujący był nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał ponad półtora promila alkoholu. Został zabrany do szpitala na badania i obserwację. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Przeczytaj też: W majówkę wjechali pijani, przeładowanym BMW. Drogowy koszmar w Dylach

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości powoduje ogromne zagrożenie. Tacy kierowcy traktowani są w świetle prawa jako przestępcy, a ustawodawca przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności i wydaje zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata. Dodatkowo należy liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, w przypadku osób kierujących pojazdem w stanie nietrzeźwości sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. zł do nawet 60 tys. zł.

Pijany kierowca uderzył w słup energetyczny
Autor: Policja Kierowca miał w organizmie 1,5 promila alkoholu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze