Dwa auta warte prawie pół miliona złotych szmuglowane w naczepie

2021-11-16 10:22

Ujawnianie samochodów pochodzących z przestępczego procederu to chleb powszedni w pracy funkcjonariuszy kryminalnych. Kolejne auta z nielegalnego źródła wyłapali policjanci ze zgorzeleckiej komendy. Na podstawie uzyskanych informacji, na jednym z parkingów w powiecie odzyskali dwa pojazdy pochodzące z kradzieży dokonanej na terenie Wielkiej Brytanii. Wartość odzyskanego mienia oszacowano łącznie na prawie 500 000 zł.

Policjanci operacyjni z Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej w Zgorzelcu udaremnili przemyt dwóch skradzionych pojazdów. Po tym, jak uzyskali informację, że w naczepie jednego z samochodów ciężarowych zaparkowanych na parkingu w powiecie, mają znajdować się kradzione pojazdy, ruszyli do akcji. Funkcjonariusze w ramach podjętych czynności odnaleźli wskazaną ciężarówkę i zatrzymali 33-letniego kierującego zestawem ciężarowym. Jak się okazało w przestrzeni ładunkowej przewoził dwa samochody. Jednym pojazdem był luksusowy Land Rover Discovery, a drugim Seat Tarraco. Oba SUV-y pochodziły z kradzieży dodanej na terenie Wielkiej Brytanii.

Pojazdy o łącznej wartości niemal pół miliona złotych zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu do dalszych czynności procesowych. Wobec zatrzymanego mężczyzny prokurator zastosował policyjny dozór. Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sprawy oraz zatrzymania osób mających związek z kradzieżą pojazdów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE