Toyota GR Supra kontra Ford Mustang Bullit

i

Autor: CAR magazine SA Toyota GR Supra kontra Ford Mustang Bullit

Dwa kultowe coupe, jeden zwycięzca. Toyota GR Supra kontra Ford Mustang Bullitt na ćwierć mili - WIDEO

2020-01-20 17:20

Choć oba są tylnonapędowe i ich nazwy urosły do rangi kultowych, trudno o bardziej różne auta w segmencie sportowych coupe. Do walki w wyścigu na 1/4 mili stanęły Toyota GR Supra i Ford Mustang Bullitt. Domyślacie się, który wóz wyszedł z pojedynku zwycięsko?

Rywale w tym pojedynku są nam doskonale znani. Testowaliśmy zarówno Forda Mustanga w wersji Bullitt, jak i nową Toyotę GR Supra. Trudno o dwa auta, które grają w tym samym segmencie, a jednocześnie tak mocno się od siebie różnią.

Sprawdź nasze TESTY:

Ford Mustang Bullitt 5.0 V8 6MT: gwiazda kina akcji we współczesnym wydaniu - TEST, OPINIA, WIDEO

Czy nowa Toyota GR Supra zasługuje na legendarną nazwę? Sprawdziłem wersję A90 Edition - TEST, OPINIA, WIDEO

Ford napędzany jest 5-litrowym, wolnossącym V8, które bulgocze na niskich obrotach, a na wysokich ryczy jak opętane. Ma napęd na tył i manualną, 6-stopniową skrzynię. Prawdziwy wóz dla twardzieli, w którym 460-konny motor pozwala na zdarcie tylnych opon w rekordowym tempie.

Toyota GR Supra kontra Ford Mustang Bullitt na ćwierć mili

i

Autor: CAR magazine SA Toyota GR Supra kontra Ford Mustang Bullitt na ćwierć mili

340-konna Toyota ma zdecydowanie inny charakter. Choć dzieli podzespoły z BMW i czerpie z bawarskiej marki więcej niż niektórzy by chcieli, nie sposób odmówić jej japońskiego sznytu. Ten objawia się głównie w designie, ale i w niezwykłej precyzji i sztywności nadwozia, które w przeciwieństwie do spokrewnionego z nią BMW Z4 jest zamknięte.

Czy 340-konna, dwumiejscowa Supra ma szansę z potężnym Mustangiem? A może mniejsza masa i automatyczna skrzynia wystarczą jej, by odrobić znacznie niższą moc? Zobaczcie WIDEO, które odpowiada na to pytanie:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE