Dwie skradzione limuzyny stały zaparkowane obok siebie przy ulicy

2021-10-21 16:11
Volvo S90 pochodzące z kradzieży
Autor: Policja Skradzione Volvo S90

Ostatnio mamy wrażenie, że w policyjnych komunikatach pojawia się coraz więcej informacji o odnajdywanych kradzionych samochodach. Tym razem luksusowe auta pochodzące z przestępstw ujawniono we Wrocławiu. Mowa o dwóch egzemplarzach Volvo S90 wartych łącznie około 280 tys. zł. W tej sprawie wrocławscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i kobietę.

Volvo S90 to flagowa limuzyna szwedzkiej marki, lubiana przez kierowców przede wszystkim za wysoki komfort jazdy i zaawansowane systemy podnoszące bezpieczeństwo (testowaliśmy takie auto - ZOBACZ). Na takie dwa reprezentacyjne samochody skusili się złodzieje. Zgłoszenie o kradzieży eleganckich sedanów przyjęli wrocławscy policjanci. Na miejsce przestępstwa zostali wysłani funkcjonariusze z pionu dochodzeniowo-śledczego wraz z technikami kryminalistyki, którzy przeprowadzili niezbędne czynności, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady włamania. Jednocześnie operacyjni z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto i komendy miejskiej, na podstawie już poczynionych ustaleń wytypowali sprawców włamania oraz miejsce postoju skradzionych samochodów. Auta stały zaparkowane na jednej z ulic w dzielnicy Krzyki. Przyczajeni policjanci obserwowali miejsce i po pewnym czasie nakryli mężczyznę, który zjawił się przy samochodach z kluczykami.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Wrocławia. Oprócz kluczyków do jednego ze skradzionych samochodów, miał także przy sobie woreczek z białą substancją, którą po badaniach, okazała się być metamfetamina. Policjanci wraz z podejrzewanym, udali się do miejsca jego zamieszkania, gdzie zastali 21-letnią kobietę, która również została zatrzymana. W mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty pochodzące z innych włamań oraz odnaleźli kluczyki do drugiego ze skradzionych Volvo S90.

Szwedzkie sedany wróciły do prawowitego właściciela. Wobec 34-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. 21-latka otrzymała dozór policyjny. Za kradzież i paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a za kradzież z włamaniem do lat 10.

Volvo S90 pochodzące z kradzieży
Autor: Policja Skradzione Volvo S90
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE