Dzięki ABT Sportsline, Audi RS4 wreszcie ma tyle mocy ile powinno - GALERIA

2020-02-17 16:03 Maciej Lubczyński

Niemiecki tuner przygotował pakiet zmian, które wyrównują szanse Audi RS4 w starciu z rywalami. Moc z 2.9-litrowej V6 może teraz wynosić przyzwoite 510 lub 530 KM. Jak zawsze, nie obyło się bez modyfikacji układu jezdnego.

ABT Sportsline sypie nowościami jak z rękawa, a tym razem padło na Audi RS4 Avant. Przygotowany przez tunera pakiet zmian, wyraźnie zwiększa moc sportowego kombi. 2.9-litrowe V6 generuje standardowo 450 KM, a po kuracji może to być 510, lub aż 530 KM. 80-konny wzrost mocy wynika oczywiście ze zwiększonego momentu obrotowego - w topowym wariancie wynosi on 680 Nm, czyli o 80 Nm więcej niż w serii.

Sprawdź także: Audi szybsze od Lamborghini. Znamy osiągi RS Q8 po tuningu ABT

Osiągi po modyfikacjach? Póki co, nieznane. ABT nie pochwaliło się jeszcze konkretnymi korzyściami, ale możemy się spodziewać złamania granicy czterech sekund. Obecnie, seryjne RS4 Avant rozpędza się do 100 km/h w czasie 4,1 sekundy. Prędkość maksymalna jest ograniczona do 250 km/h, chyba że zdecydujemy się pakiet Dynamic, który podnosi poprzeczkę do wciąż ograniczonych 280 km/h.

Audi RS4 Avant po tuningu ABT
Autor: ABT Sportsline Audi RS4 Avant po tuningu ABT

Wielka moc wymaga specjalnego zawieszenia i choć 80 KM więcej być może nie szokuje, ABT nie mogło sobie odmówić zaoferowania specjalnych części do układu jezdnego RS4. Jak zawsze, mamy do dyspozycji kompletne, gwintowane zawieszenie ze specjalnymi sprężynami i nowe stabilizatory poprzeczne. Najlepiej montować więc komplet, dokładając do tego 20 lub 21-calowe felgi z katalogu ABT. Masa nieresorowana - słowo klucz.

ABT oferuje na swojej stronie konfigurator, w którym możecie zmodyfikować RS4 po swojemu.

Najnowsze