Elektryczna Skoda Enyaq iV już jest gotowa. Kiedy światowa premiera?

2020-07-23 12:11
Skoda Enyaq iV
Autor: Skoda Skoda Enyaq iV

Skoda Enyaq iV będzie pierwszym produkowanym seryjnie wyłącznie elektrycznym samochodem marki Skoda. Pojazd ten w pełnej okazałości zobaczymy po raz pierwszy oficjalnie 1 września. Na ten dzień została zaplanowana uroczysta premiera, która odbędzie się w Pradze.

Skoda Enyaq iV będzie w pełni elektrycznym SUV-em oraz pierwszym seryjnym pojazdem czeskiego producenta, opartym na modułowej platformie dla pojazdów elektrycznych MEB Grupy Volkswagen. Skoda informując o premierze tego samochodu, która jest szykowana na dzień 1 września w Pradze, podzieliła się pierwszym oficjalnym zdjęciem zaciemnionej sylwetki samochodu. Widoczny profil sylwetki zdradza, że pojazd otrzyma krótką część przednią i wydłużoną linię dachu, co przełoży się na dużą ilość miejsca w kabinie. Producent zdradza, że należy spodziewać się podobnie przestronnego wnętrza, jak w modelu Kodiaq.

Dowiedz się: Rejestrujemy więcej samochodów elektrycznych. Ile aut na baterie mamy już w Polsce?

Skoda Enyaq iV (zobacz zdjęcia w kamuflażu - KLIKNIJ) oferowana będzie w kilku wariantach mocy oraz pojemności akumulatorów. Auto będzie występować z napędem na tylną oś lub na cztery koła. Kierowcy będą mogli wybrać także spośród trzech rozmiarów akumulatorów oraz pięciu poziomów mocy. Akumulatory będzie można szybko i komfortowo naładować z mocą do 125 kW. Pojazd zaoferuje do 500 kilometrów zasięgu (według normy pomiarowej WLTP), co pozwoli wykorzystywać elektryczną Skodę nie tylko w codziennej eksploatacji, ale także podczas podróżowania.

Prezentacja Skody Enyaq iV stanowi najważniejszy punkt w programie obchodów 125-lecia istnienia marki. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo z Pragi w dniu 1 września 2020 r. Relacja zostanie udostępniona online na kanałach społecznościowych marki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE