Elektryczny Volkswagen ID.3. - CENY w Polsce wersji ID.3. 1ST przygotowanej na start sprzedaży

2020-07-05 14:08 Rafał Mądry

Volkswagen 3 lipca rozpoczął sprzedaż elektrycznego modelu ID.3., ale na początek w edycji specjalnej ID.3. 1ST. W pierwszej kolejności z oferty skorzystają klienci, którzy dokonali rezerwacji w ciemno już jakiś czas temu, poprzez wpłacenie zaliczki. Ile dokładnie kosztuje ten samochód? Co dodatkowo otrzymają pierwsi polscy klienci?

Volkswagen ID.3 docelowo będzie występował w trzech wersjach akumulatorów do wyboru – o pojemności 45 kWh, 58 kWh oraz 77 kWh. Zależnie od pojemności akumulatora zasięg Volkswagena ID.3 będzie wynosił od około 330 km do nawet 550 km (według WLTP). Prądem o mocy 100 kW akumulator uda się naładować w ciągu zaledwie 30 minut do poziomu, który zapewnia zasięg 290 km. Pojazd jest produkowany w zakładach w Zwickau, gdzie wcześniej powstawał kultowy Golf.

Volkswagen ID.3 powstał w oparciu o platformę MEB zaprojektowaną specjalnie do produkcji aut elektrycznych. Auto ma krótkie zwisy nadwozia i duży rozstaw osi, co przekłada się na bardzo przestronne wnętrze. Pod względem ilości miejsca i przestronności wnętrza pięciomiejscowy ID.3 wyznacza nowe standardy wśród samochodów kompaktowych. Cyfrowe zegary pozwalają na łatwe odczytywanie różnych wskazań, a najważniejsze informacje są przekazywane za pomocą nie tylko wyświetlacza za kierownicą, ale i nowego, umieszczonego centralnie dotykowego ekranu o przekątnej 10 cali.

Sprzedaż przez internet

Jeszcze przed publikacją polskiego cennika seryjnej wersji ID.3., Volkswagen udostępnił za pośrednictwem swojej strony internetowej możliwość wyboru dostępnych egzemplarzy tego modelu w wersji 1ST (auta wyprodukowane, dostępne w magazynach). Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, obecność tych samochodów w tzw. ofercie placowej wynika z metodologii obranej w ramach pre-bookingu. Auto można rezerwować za pośrednictwem internetu.

Sprawdź: Oto Volkswagen ID.3! Jest przełomowy, jak kiedyś Garbus, a potem Golf i ma spopularyzować elektromobilność - GALERIA, WIDEO

Po uiszczeniu opłaty rezerwacyjnej klienci mogli zapewnić sobie możliwość zakupu ID.3 1ST w preferowanej konfiguracji. Samochody, które były pierwotnie zaplanowane dla klientów, którzy z jakiegoś powodu zrezygnowali z ich zakupu, są teraz oferowane za pośrednictwem konfiguratora na stronie internetowej. Takie gotowe konfiguracje ID.3 klienci będą mogli odebrać już we wrześniu tego roku.

Produkcja Volkswagena ID.3
Autor: Volkswagen Produkcja Volkswagena ID.3

Volkswagen ID.3. 1ST - CENA w POLSCE

W ofercie docelowo pojawi się wersja podstawowa ID.3., która zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ma kosztować nie więcej, niż 130 tys. zł. Aktualnie oferta jednak startuje od trzech bogatszych wariantów premierowych ID.3. 1ST, z akumulatorem o pojemności 58 kWh, pozwalającym przejechać do 440 km na jednym ładowaniu wg deklaracji producenta.

Zobacz: Elektryczny Volkswagen ID.3 został po raz pierwszy pokazany w Polsce

W podstawowym wariancie model ten kosztuje 167 190 zł i oferuje wiele rozwiązań z zakresu komfortu, m.in. system Voice Control oraz system nawigacyjny, aktywny tempomat czy możliwość wyboru profilu jazdy. Wersja ID.3 1ST Plus w cenie 194 390 zł oferuje dodatkowo m.in. reflektory IQ.LIGHT oraz nadwozie lakierowane w dwóch kolorach. Z kolei wersja ID.3 1ST Max oferowana w cenie 215 990 zł została wyposażona w duży, panoramiczny szklany dach oraz wyświetlacz Head-up-Display wykorzystujący technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Wszystkie osoby, które zdecydują się na zakup ID.3, otrzymają darmową ładowarkę typu Wallbox, a także rok bezpłatnego zasilania samochodu energią elektryczną do 2.000 kWh. Oferta dotyczy wszystkich publicznych stacji ładowania, na których działa aplikacja WeCharge Volkswagena oraz w europejskiej sieci stacji IONITY.

Najnowsze